Gazete Savaş | Yazarlar

YEREL SEÇİM SİSTEMİ..

30 Kasım 2018, 10:19

İYİ Haftalar...

On bir yaşımdan bu zamana kadar siyasetle iç içeyim.Benim düşüncem Yerel seçimlerde Parti adı olmadan kişilerin adıyla seçimin olması,sebepleri çok açık ve faydalı. Belediyeler İller Bankasından nüfus yoğunluğuna göre ve projeye göre maddi destek alıyor,Devlet’te (Hükümet) çalışan belediyeye ve uygun projeye destek vereceğine göre sorun yok,yeter ki Belediye çalışsın proje üretsin.. Belediyelerde siyaset uygulandığı takdirde hizmette doğru olmuyor,yapılacak olan desteklerde yapılmıyor.Partisiz Belediye her halükarda destek alır. Bunu iyi bir tarafı daha var,Belediye başkanı başarılı ise siyasi partiler o başkanı kendi taraflarına ister ve Milletvekili olarak da görev verilir.Bana göre Belediye Başkanlığı sistemi böyle olmalı,tarafsızlık bu sistemde başarılı olur.

***

Bir sohbet esnasında aklımıza takılan bir gerçek ortaya çıktı,senelerdir PKKlılar,biz PKKlılıyız diyerek açıkça şerefsizliklerini ifade ediyorlar,Peki terör örgütü olan Fetöcüler neden biz Fetöcüyüz diyemiyorlar,demek ki bunları süper şerefsizler,işin kötü tarafı hala içimizde rahat rahat gezip örgütlerini güçlendirme gayretlerinde,enteresanı çok açık ve net olarak da belli ve ortadalar,bu güç ve cesaretleri NEREDEN geliyor?
***

Bu ana kadar Bulancak AKP-CHP ve de diğer Partilerin adayları açıklanmadı,aday adaylarının hangisinin DAYISI güçlüyse Aday "O" olacağı kesin,Halkın iradesinin hiçbir anlamı yok,seçilecek olanların neler karşılığında seçileceklerini az-çok tahmin ediyorum,bu tahminlerimi okurlarımla tabii ki paylaşacağım.İsimleri görelim bakalım.

SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI Okumalar Dilerim…
SAVAŞ’ımın Yokluğunun 2788’inci Günü…

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
DEĞERLERİMİZ
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30