Gazete Savaş | Yazarlar

İnsan Ne İle Yaşar

12 Kasım 2018, 09:44

İnsan ne ile yaşar diye soruyorum kendime . İnsan sevgi ile, umut ile, hoşgörü ile, alçak gönüllük ile, yardımlaşma ile, işbirliği ile, insanlığı ile insan olarak yaşar . İnsanı insan yapan en önemli değerlerdir aslında bunlar. Ama insan her şeyden önce sevgi ve ilgi ile yaşar. Tamam diyeceksiniz ki insan karnını doyurmadan nasıl ilk olarak sevgi ile yaşar. Elbette fiziki gereksinimlerini giderdikten sonra insanın ilk duyacağı şey sevgi ve ilgidir . Küçücük dünyalar tatlısı bir bebek dünyaya geldiğinde ilk olarak annesinin kokusunu içine çekmek istiyor ve onun kucağında güvende olduğunu hissediyor. İşte insan sevgi ve güven ile yaşar . İnsanlığı yaşatan ve insanlığın devam edilmesini sağlayan da bu anlamlı güzel duygulardır.
Sevginin olmadığı zaman hep bir yanımız eksik kalır. Hayattan umudumuzu kestiğimiz zaman ise ölmüş olmaktan bir farkımız kalmaz, sadece soluk alırız buna da yaşam denilir mi bilmiyorum . İnsan yarınlarına umutla bakınca yaşamının sevincini alır. İnsan merak duygusu ile dünyaya geldiği için öğrenmek ister, araştırmak ister, yeni şeyler üretmek ister. Çünkü insanlar bilimle yaşar. Okuyarak, yazarak duygu ve düşünceleri yazıya dökeriz. İşte o zaman yaşamanın keyfini çıkarırız. İnsan insanlığa evrensel düşünceler ile bakınca yaşar. Örneğin hiç savaş olmasa , bebekler çocuklar , gençler, yetişkinler yani insan ölmese insan, hayat daha renkli ve dünyamızı daha yaşanılır bir dünya olmaz mı sizce ? Olur elbet.
Çünkü insan bunlarla yaşar ve yaşatır. Başkalarının özgürlüğüne zarar vermeden istediğimiz yaşamak isteriz. Din, dil, vicdan özgürlüğü olunan yerde yaşamak insana daha iyi hayat sevinci verir ve insan daha çok yaşama bağlanır. İnsan hayata, ve dünyadaki tüm insanlara, doğaya zarar vermeden, doğayı hoyratça yok etmeden yaşar ve yaşatmaya devam eder.

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
YAKUP GÜLAÇTI
İKİNCİ YARI
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30