Gazete Savaş | Yazarlar

TÜKETMİYORUZ,TÜKENİYORUZ!

08 Kasım 2018, 10:05

Dolar 6-7 lira seviyelerinde gidip gelirken zam üstüne zam bindi omuzlarımıza, yakacağımız kömürden, yiyeceğimiz ekmeğe kadar zam gelmeyen ürün kalmadı. 2 ay gibi bir süre içerisinde Türk lirası %40 civarında değer kaybetti. 2 ay önce 2.50 liraya aldığımız su bile 5.50-6 lira oldu. Elektrik ve doğalgaza Temmuz ve Eylül aylarında iki kez %9-14 aralığında zam geldi.Merkez bankası sürekli olarak faizleri artırdı dövizi kontrol edebilmek için ama yok o da nafile bir işe yaramadı faiz lobisinin şefkatli kollarındayız şu anda. Derken 25 Temmuz’da ev hapsine gönderilen Rahip Brunson 12 Ekim’de serbest bırakıldı ve geçen şu yaklaşık bir aylık süreçte dövizin ateşi kademeli olarak düştü, düşüyor. Dolar şu anda 5.30-5.40 seviyelerinde gidip geliyor, kur farkından ötürü olduğu belirtilerek Resmi Gazetede yayınlanarak tebliğ edilen başta Elektrik ve Doğalgaz zamları ne zaman indirime gidecek bileniniz var mı? Ben tahmin ediyorum ki hiçbir zaman, çünkü durumu kanıksadık, alıştırıl-dık, cebimizdeki 100 liranın iki ay gibi bir sürede 60 liraya düşmesini kabullendik, sorgulamıyoruz, dış mihrakların oyunları bunlar diyerek kendimizi avutmaya devam ediyoruz. Üretmeden tüketmeye devam ediyoruz, sadece tüketiyoruz yarınımızı düşünmeden, TÜKENİYORUZ!
Geçtiğimiz haftalarda değinmiştim aynı konuya biz gazetecilerin işi siyaset yapmak değil ancak bu bir ideolojimiz yok anlamına da gelmiyor. İktidarı eleştiriyor diye muhalif, muhalefeti eleştiriyor diye de iktidar yanlısı diyebilmek kimsenin haddi de değil! Herkesin bir görüşü var elbet ama asıl iş inandığın o görüşün eksiklerini yüksek sesle ifade edebilmekten geçiyor. Bizler kamu görevi yapıyoruz ve şahsi menfaatler peşinde değiliz, olmamalıyız. O yüzden eleştiri yapmadan önce herkes özeleştirisini yapsın, ocu, bucu demeden önce nasıl biz oluruz diye düşünsün!
Bulancak’a gelecek olursak,kaldırımlar kesinlikle yayaların değil bunun herkes farkında,bununla ilgili defalarca yapılan haberlere rağmen bir çözüm bulundu mu, bir yaptırım uygulandı mı, Hayır! Ancak önceki günlerde meydanda bulunan Ziraat Banka-sının ATM’lerini Terazi sokağın girişine alması yok artık dedirten cinsten oldu. Zaten 60-70 santimetre olmayan kaldırım hepten yok oldu,merak ediyorum emekli maaşları yattığı zaman sokağın girişi nasıl bir hal alacak,hep birlikte göreceğiz.
Hafriyat kamyonlarının saçtığı tehlikeyi hepimiz biliyoruz,ilçemizde de özellikle Pazarsuyu civarında malzeme alan, malzeme boşaltan kamyonların %80’inin üzerinde branda yok, önceki gün bir taksici abimiz konuyla ilgili olarak veryansın etti, sonuna kadar haklı da, hafriyat kamyonundan düşen irili ufaklı taşlar aracının camını çatlatmış, Allah korumuş ki bir kazaya yol açmamış ama açmayacak anlamına gelmiyor bu.Yetkililerin bu konuda gereken önlemleri bir an önce almasını bekliyoruz.
Son olarak, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile birlikte geçtiğimiz hafta sonu Kuzalan ve Koçkayası Tabiat Parklarında yerel ve ulusal basın mensupları olarak bir gezi yaptık, çalışmaların tu-rizme büyük katkısı olacağından şüphemiz yok. Turizm potansiyeline fazlasıyla sahip ancak değerlendirilemeyen Bulancak yaylalarının halini düşününce de içim burkulmuyor değil, bu konuda ne yapabiliriz, nasıl yapabiliriz düşünmemiz gerekiyor.
Haftaya görüşünceye dek, hoşçakalın…

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
ŞAŞIP KALIYORUM..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30