Gazete Savaş | Yazarlar

KAÇAK YAPILAR.!

27 Aralık 2019, 10:29

İYİ Haftalar…

Nasıl bir sistemse kaçak yapılan yapılar yasağa rağmen yapılıyor. Daha sonra da yapılan yapıldı mantığı ile kanunlar hiçe sayıyor. Tabii ki yıkım yapılmıyor bundan dolayı kaçak yapılanma günden güne çoğalıyor… Pazarsuyu Deresi içerisindeki ADA’ya yapılan depo inşaatının planına uyulmadan ve çevreye zarar vermesinden dolayı yapılan resmi şikâyete gelen cevap inşaat durdurulup planına uyması aksi takdirde çalışma yapılamaz kararına rağmen GECE ve GÜNDÜZ çalışmalara devam edildiği, Bulancak sahil kıyı şeridinde ki İskele yanına yapılan BETON ’lamayla ilgili “ Sahil Kıyı Kenarı Kanununa” uyulmadan yapılmasına KİMLER müsaade ediyor? Anladığım kadarıyla “Kişiler KANUNLARIN ÜSTÜNDE.”
Bir ayı aşkın zamandır bu konuları yazıyoruz. Maalesef YETKİLİLER (Valilik, Kaymakamlık, Belediye ve Cumhuriyet Savcıları) bu konular için herhangi bir ciddi açıklama yapamadıklarını görüyorum. Bulancak hepimizin, Tabiat hepimizin. Bırakılacak miras BETON Şehri mi olacak?
Giresun’da merkeze yapılması planlanan Dal-Çık sistemi ne kadar doğru bir sistem tartışılmalı! Güney yolu yapılacaksa bu projenin tahribatı çok olmaz mı? Giresun’da her Belediye Başkanı aynı yerleri yapıp, yeni gelen de tekrar yıkıp tekrar yaparak masraf ve zaman kaybı yaşanmıyor mu? Keşap durağında ki Saatli Kule’nin yıkılması! Osman Ağa heykelinin yerinin değiştirilme çalışmaları! Balık Pazarı’nın ön tarafının yıkılması! Bunun gibi yapılan ve yapıldıktan sonra yıkılan yerlere yazık değil mi? Neden araştırılıp uygun ve düzgün kararlar verilemiyor? Siyaseti buralarda da kullanırsak Yap-Yık’la siyaset yapılacak.
Fiskobirlik Genel Müdürlüğü ve sahildeki yeri için Belediye’nin vermiş olduğu izni kınıyorum. Buralar yapılırsa tabii ki menfaat(RANT) sağlayanlar var. Giresunlu buna izin vermemeli. Fındık üreticisi Fiskobirlik ortakları hiç izin vermemeli. Giresun sahipsiz olmamalı.

SAYGILARIMLA
Hepinize SAĞLIKLI okumalar dilerim.
SAVAŞ’ımın yokluğunun 3180’nci günü.

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
DEĞERLERİMİZ
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30