Gazete Savaş | Yazarlar

PROGRAMSIZ EĞİTİM..

13 Eylül 2019, 10:23

İYİ Haftalar...

Son yirmi yıldır Eğitim’de hiç ilerleme gözükmüyor. 2019-2020 öğretim yılında hala sınıflar 68 talebe olarak ders yapılıyor, talebeler üniversiteye istediği bölüme gidemiyor. Üniversite sonrası “İŞ BULAMIYOR” olması daha kötüsü. Son yapılan araştırmalara göre “Kredi Yurtlar Kurumu”na 5 milyon öğrenci borçlu, daha da kötüsü 250 bin mezunun maaşları İCRALIK. Bu demektir ki talebelik bittiği an borçla okumanın bedeli başlıyor. Bu mezun olan kişi en azından bir hayli zaman EVLENEMEZ demekte oluyor. İŞTE TÜRKİYE’DE Kİ ÜNİVERSİTE BİTİRMENİN BEDELİ.

Emniyet teşkilatının ihtiyacı olan polislerin çoğu Edebiyat Fakültesi, Kimya Mühendisi, İktisatçı yani üniversite mezunu yani uzmanlığı apayrı. Onun için bile torpil gerekiyor diyorlar. Camileri çoğaltıp “İmam Hatiplileri” yerleştirmekte nereye kadar olacak bakalım. Bunlar kader olamaz, becerisizlik sadece.

Yeni trafik cezalarını incelerseniz enteresan rakamlar göreceksiniz. En küçük ceza asgari ücretin dörtte biri. Bu rakam on bin liraya kadar çıkıyor, demek ki bütçeyi trafik ve diğer cezalarla düzelteceğiz. Hayırlısı.

Bulancak nüfusu 60 bini geçmesine vede eski zamanlara göre esnaf ve sanayicisinin artmasına rağmen BULANCAKSPOR’a sahip çıkılmıyor. Tabidir ki, en büyük katkı BULANCAK BELEDİYESİ’nden olmalı. Bir o kadar da Bulancaklı’nın olmalı. Reklam içi sağda solda sahiplenmiş gibi davranmakta yanlış, çözüm basit ilgililer BÜTÇEYİ hazılar, o bütçe üzerinde destekler sağlanır. Organize edecek olanlarda tabidir ki sporun içinden, tecrübeli kişilerden olmalı.!BULANCAKSPOR 1926 YILI KURULUŞUYLA BİR EFSANEDİR. Bulancak’a yakışan yapılmalı.

SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI Okumalar Dilerim…
SAVAŞ’ımın Yokluğunun 3075’inci günü...

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
BUGÜN..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30