Gazete Savaş | Yazarlar

MAGANDA.!

10 Temmuz 2019, 16:16

İYİ Haftalar… Argo bir deyim olan maganda, anlam itibariyle kılık kıyafeti düzgün olan fakat kaba-görgüsüz anlamına geliyor. Düğünlerde silah atmak gibi. Arabayla-motosikletle başkalarını korkutacak hareketler yapmak gibi. Açıkçası dikkat çekmek için veya kibir ifadesi olarak yapılıyor. İnsanın insana yapacağı en anlamsız hareket. Unutmayalım insan olmak ayrıcalıktır.

Son zamanlarda enteresan şeyler görüyorum. RESMİ DAİRELERDE birbirlerine güvenmiyor hatta belgelere bile itibar etmiyor. Bunun iki nedeni var bence birincisi, Kurumun başındaki kişiyi yemek . ikincisi, o kurumla çalışanı yok etmek. Tam bir güvensizlik vede işgüzarlık hat safhada. Daha neler göreceğiz bakalım. Esas itibariyle bu araştırmaları yapanları araştırsalar neler çıkar kim bilir. Zamanla onları da görürüz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Japonya’dan gelip ayağının tozuyla Bosna-Hersek’e resmi davete icap etti. Ben azda olsa oraları biliyorum bizlere (Türklere) saygılı insanlar var onlarda Atadan Türk olanlar anlamlı bir ziyaret olduğunu düşünüyorum.

Giresun’da gündem olan LİMAN Sahası yıllarca boş kalan liman şimdi harekete geçti. Sebebi tabi ki DEPO’ların oluşması, DEPOSUZ liman olmaz, bizim limanımız yolcu için sadece kullanılsaydı tamam depo olmayabilir. Giresun Limanı yük limanıdır. Deposu olmalı yada Limanı yok saymalıyız ki oda olmaz. Onun için uzlaşıp uygun şekil bulunabilir, orası LİMAN.

Bulancak’ta yapımı devam eden 2.OSB alanı yetersiz olduğu görünüyor. Mevcut alandakiler tam yerleşsinler daha sonrada genişleyebilir kanaatindeyim, mevcutlar çalışsın görelim.

FINDIK Çiftçisi Fındığına FİYAT bekliyor. Duyumlarına göre Ordu kendi fındığına fiyat belirlemiş 16,5 TL. Giresun Fındığı kaç lira?

SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI Okumalar Dilerim…
SAVAŞ’ımın Yokluğunun 3009’uncu Günü…

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
120 BİTTİ! 150 BİTTİ!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30