Gazete Savaş | Yazarlar

İTTİFAK!!!

12 Şubat 2019, 10:20

İYİ Haftalar...

İttifak ne demek? Anlaşma, Uyuşma, Bağlaşma, Oy Birliği… Hangi partiler İttifak Yapıyor? Açıklayan partiler AKP + MHP ile CHP + İYİ Parti ile görüşmesi devam eden Saadet Partisinde (SP) CHP tarafından ittifaka katılacak gibi. Bu zamana kadar AKP iktidarlığında 17 yıl içinde son bir yıldır MHP iktidar partisini destekliyor ve İttifak yapıyor. Burada merak ettiğim MHP’nin parti menfaati nedir? Millet için nedir? 17 yıl içinde yapılanlar doğru ise neden MHP iktidarı (son bir yıl hariç) eleştirdi? Parti liderleri neden birbirlerine hakaretler yağdırdı? (zürriyetsiz, şerefsiz gibi) sözler neden söylendi? Netice de Türkiye Cumhuriyeti’nde iki parti yarışır oluyor. Bu da demokrasiye pek uymuyor. Hani çok seslilik ilkesi, hani eşitlik…

Bunları bir kenara bırakalım. EKONOMİ nereye gidiyor? Vatandaşın alım gücü her gün azalıyor. Çözüm üretilmiyor. Vatandaşlarımızın yüzde 80’i (%80) borçlu, kredi kartı borcu olmayan yok gibi. Çözüm üretenler borcu borçla ödenmesini sunuyorlar. Nasıl bir çözüm bu? Sihirli bir çubuk dokunsa da 10 yılda düzeleceğini düşünemiyorum. İnşallah en kısa zamanda düzelir.

Bulancak’ta İttifak VAR. Fakat nasıl ve ne şekilde olduğu bir türlü belirlenemedi. Bu hafta sonuna kadar belirleneceğini düşünüyorum. İddialı geçecek gibi.

Piraziz de CHP adayı Hüseyin Görgülüoğlu açık ara ile önde. Zamanla neler oluşacak göreceğiz…

Giresun’da CHP adayı Kerim Aksu ciddi bir şekilde önde. Eğer ittifak tam olursa fark çok olur görüşündeyim.

Bundan sonra ki yazılarımda ilin ve ilçelerin başkan adaylarının durumlarını ekibimiz araştırmaları doğrultusunda sizlerle paylaşacağım.
SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI Okumalar Dilerim…
SAVAŞ’ımın Yokluğunun 2862’nci Günü…

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
BUGÜN..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30