Gazete Savaş | Yazarlar

KUMAR…!

01 Şubat 2019, 12:14

İYİ Haftalar...

Ekonomik krizin hat safhada olduğu bu zamanlarda, devlete olan borçları yapılandırmayla nakiti piyasadan çekmesi ekonomik çıkıntıyı daha da arttırdı. Buraya kadar normal kabul ediyorum. Peki, devlet Resmi KUMAR oynatarak ne kadar para topluyor, biliyor musunuz? Düşünün SAYISAL hafta da birdi iki oldu. Süper loto, on numara, şans topu hafta da bir, milli piyango ayda üç kere (makine ile de oynanıyor) , AT YARIŞLARI eskiden hafta da birdi, şimdi günde iki, yetmezmiş gibi yurt dışındakilerde dahil oldu. İDDİA her gün, Spor Toto, Loto yetmezmiş gibi BOKS maçları. Sayamadığım daha da var bu oyunlardan kurumlara da para kesiliyor. Devlette arslan payını alıyor. Peki, bu KUMAR olmuyor mu?

Bizim insanımızın bağımlılık alışkanlığı da buna eklenince günden güne bu oyunlarda artıyor. Oynayanlarında sonu tabi ki hüzün, yıkım, mutsuzluk. Takip ettiğim kadarıyla sigara bağımlılığı gibi olmuş. Fakat sigara için önlemler alınıyor. Fakat devlet oynattığı KUMAR’a sanki destek veriyor. Böyle olunca da piyasadan PARA’da çekiliyor. İnşallah devlet bu KUMAR işine son verir veya bir takım tedbirler alır.

Yerel seçime 59 gün kaldı. Şu anda sinsi bir sessizlik sürüyor. 45 gün kala hamleler başlar. Son 10 gün vurmalar başlar. Son 3 gün kala satışlar başlar ortalık çirkinleşir. Ben seçmene parmak boyasından tarafım. Çünkü çok şaibeler dolaşıyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) vatandaşın güvenini kazanmış değil. Hayırlısı olur inşallah.

Bulancak son günlerde “ZİRAAT ODASI” seçimlerine kilitlenmiş durumda. Seçime iki grup katılacak gibi. Delegeler aynı insanların devamlı aday olmalarına karşı ve de tepkilerini gösterme çabasına girdiler. Ben bu zamana kadar hiçbir dönemde Ziraat odasının çiftçiye faydasını görmedim para toplamaktan başka.

SAYGILARIMLA…
Hepinize SAĞLIKLI okumalar dilerim…
SAVAŞ’ımın yokluğunun 2851’inci günü…

Gazete Savaş
 Gazete Savaş internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Gazete Savaş Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
DEĞERLERİMİZ
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30