301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
15 Temmuz 2021 - Perşembe 11:28
 
RENKLİ DÜNYANIN RENKSİZLERİ
Yakup Gülaçtı
yakupgulacti28@gmail.com
 
 

O kadar renkli bir dünyada yaşıyor olmamıza rağmen bugünlerde çoğumuza sanki her yer flu görünmeye başladı. Maalesef gittikçe daha da renksizleşiyor. Dünyamızın bu hale gelmesinin sorumluluğu çoğumuzun başımızı kuma gömmemizde mi yoksa gözümüzü bağladıklarını, bize her şeyi olduğundan farklı göstermelerini fark edemeyişimizde mihalen anlamış değilim. Belki ikisi de…

Üzülerek izliyoruz ki bütün renklerin sahibi olmak, kimselere hiç renk bırakmak istemeyen bir avuç açgözlü insanlar etrafımızı sarmaya başladılar. Bütün renkler onların olsun. Gerisi hiç önemli değil onlar için. Hatta kimsenin sahip olmak istemeyeceği renkleri de istiyorlar. Renk hırsı bedenlerini esir almış, akıllarını zindana hapsetmiş. Uzanıp rengi tutmak isteyenlerin de kolunu kanadını kırmak için ellerinde sopalarıyla bekliyor gibiler. Bizi gökkuşağının altından dahi geçirmiyorlar. Oysa onlar da ne kadar renkleri olduğunun hiç de öneminin olmadığı bir anı renksiz insanların gözlerindeki renksizliğe bakarken anlayacaklar. Renklerinde boğulup son nefeslerini verirken gözlerini diktikleri tavanın siyahını görecekler. Öte tarafa renksiz gidecekler. Onlara ayrıcalık yapılmadan herkes gibi kalın, soğuk beyaz kefene sarılacaklar.

Körlere anlatamayacağımız tek olgu renktir. Rengin tarifi yoktur çünkü. Onun sırrı gören gözlerde saklıdır. Bizim çabamız kör gözlere de renklerin güzelliğini anlatmak, renkleri paylaşmak olmalı.

Gökkuşağıyla yaşayan bir avuç insan, maviye hasret giden, siyahtan başka renk tanımamış milyonlar…

Oysa dünyamızda herkese yetecek kadar renk var. Yeter ki paylaşmayı becerelim, aç gözlülüğü bırakıp çevremizde renklere hasret canlıların da olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmayalım.

 
Etiketler: RENKLİ, DÜNYANIN, RENKSİZLERİ,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 02.08.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı