301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 16:27
 
HÜLYA AVŞAR' IN ADASI
Birol Çetin Üstündağ
 
 

 

Hülya Avşar 55 milyona Ayvalık'ta Çiçek Adası'nı satın almış. Ne güzel çağ atlıyoruz. Biz de iki üç bin lirayla geçinmeye çalışıyoruz. Yoksuluz, hastayız, gün geçtikçe bütün insanlar birbirimizden uzaklaşıyoruz. Ortada bir ortaçağ durumu var anlayacağınız.

 

Bu karanlık tabloda Hülya Avşar'ı eleştirecek değilim. Ayrıca o ülkemizin güzel ve harbi kadınlarındandır. Sesi iyi olmasa da birinci sınıf oyuncudur. Sevdiğim çok sayıda filmi vardır.

 

Salkım Hanımın Taneleri, Yarın Yarın, Tutku, 72.Koğuş, Bir Kırık Bebek , Kalbin Yarası gibi filmlerinde onu farklı kimlikler ve dünyalar içinde görürüz. Bir de yıllar önce Muammer Karaca Tiyatrosu'nda izlediğim bir tiyatro oyunu vardı. Hülya Avşar bu oyunda tek başına oynamıştı ve hayli başarılı bir oyun sergilemişti.

 

Hülya Avşar'ı başarılı yapan şey bence onun sinemada yer aldığı yıllarda o zamanın Türk kadınına benzer bir davranışı yansıtmasıdır. Bizim halkımız perdede kendine benzer insanları sever. Hülya Avşar bunu başardığı için o dönemde sevilmiştir.

Hayatım boyunca hep Ayvalık'a yerleşmek istedim. O şehri, Cunda Adası'nı çok sevdim, defalarca gittim Ayvalık'a, ne var ki kısmet olmadı. Avşar'ın satın aldığı Çiçek Adası'nı ve diğer adaları da biliyorum. Cennet gibi yerler oralar. Hülya Hanım, büyüdüğü yaşadığı bu yeri almakla iyi etmiş, mutlu olsun demek düşer bize. Biz de gider uzaktan seyrederiz.

Hülya Avşar'ın o kadar parayı verip bu adayı aldığını duyduğumda yıllar önce bir TRT belgeselinde söyledikleri geldi aklıma. Avşar, Cahide Sonku'nun trajik ölümü için "sonumun onun gibi olmasından korktum" deyip bu yüzden yatırıma, birikime ve idareli davranmaya dikkat ettiğini söylemişti.

Her insanın korkuları vardır. Hülya Avşar'ın da korkusu buymuş . Cahide Sonku onca zenginlikten sonra yoksulluk içinde ölmüştü. Bu yüzden pek çok sanatçı kendi sonlarının aynı biçimde olmasından korkmuştur.

Zenginlik, şan, şöhret bunlar geçici şeyler, ne oldum değil, ne olacağım demeli insan.

Öyle çok güvenli durduğunu düşünmeyin Avşar kızının, gelecek korkusu elbette onun da ruhunda vardır. Bizde olduğu gibi . Gerçi ada sahibi olmak günümüz Türkiye'sinin sonradan görme kültürünü taşıyor. Bu kültür de sınıf ayrımlarını daha çok artırıyor.

Bu dünya hepimiz için huzurlu bir yer olsun.

 
Etiketler: HÜLYA, AVŞAR', IN, ADASI,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 31.10.2020
Bugün
17° - 22°
Pazar
16° - 20°
Pazartesi
15° - 17°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 11.08.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı