11 Ocak 2019, 10:28 - 
Bulancak Eğitim-Bir-Sen,Mehmet Akif İnan’ı Andı

Bulancak Eğitim-Bir-Sen,Mehmet Akif İnan’ı Andı

Eğitim-Bir-Sen Bulancak İlçe Temsilciliği, vefatının 19.yılında "Bilge Sendikacı" Eğitim-Bir-Sen kurucu genel başkanı merhum Mehmet Akif İNAN için, İlçe Temsilciliğinde sendika üyelerinin katılımıyla anma programı düzenledi.

Bulancak Temsilciliği yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali YILMAZ, Mehmet Akif İNAN'ın hayatından kesitler anlattıktan sonra İlçe Temsilcisi Menderes YÜKSEL konuşmasında: “Mehmet Akif İNAN'ın fikirlerinde zihin dünyamızı harekete geçirme kararlılığı ile kitlesel tavra dönüşen eylemci, örgütçü kişiliği arasında muazzam bir uyum vardır. Uyumun sırrı, inandığı gibi yaşamasında, yaşadığı gibi inanmasındadır. Akif İnan, hayatı ve davayı, maddi manevi bölümlere ayırmayan tevhidi bir kavrayışın insanıdır. O, akıl terini alın terinden ayırmayarak ülkesinin ve milletinin hem ekonomik hem demokratik mücadelesine, kurucu genel başkanı olarak örgütlediği Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’le yeni bir boyut kazandırmıştır. Eğitim-Bir-Sen, Akif’in, milletin inanç dünyası ve iradesiyle kaynaşan ideallerin etkili örgütlü güce dönüşen en canlı, en dinamik eseridir.” Onun zamanında filizlenen ve günümüzde koca bir çınara dönüşen sendikamız Bilge Sendikacı Mehmet Akif İNAN'ın çizgisinde hak mücadelesine devam etmektedir.” dedi.
İlçe Temsilcisi Menderes YÜKSEL'in konuşmasının ardından İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Turgut HACINOĞMANOĞLU Akif İnan'ın şiirlerinden birkaçını okuduktan sonra program okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duanın ardından son buldu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
YSK ! E. İMAMOĞLU
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30