06 Aralık 2018, 10:17 - 
Devlet Konservatuvarından Güz Konseri

Devlet Konservatuvarından Güz Konseri

Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarının düzenlediği “Güz Konseri” Giresun Üniversitesi akademik ve idari personelinin yanı sıra öğrencilerin ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen konserde, GRÜ Devlet Konservatuvarı öğrencileri ve akademisyenleri, birbirinden güzel eserleri, hazırladıkları koreografiler eşliğinde izleyenlerin beğenisine sundular.
Konser gecesi Prof. Dr. Vasıf Hasanoğlu’nun hazırladığı ve öğrencilerinin sunduğu piyano dinletisiyle başlayan program, Doç Dr. Burak Hoşses’in yine öğrencileriyle hazırladığı oda müziğiyle devam etti.
Öğr. Gör. Betül Yetkin Gülmez’in öğrencilerinden oluşan oda müziği grubunun eşlik ettiği Alman dansı ve yine Öğr. Gör. Betül Yetkin Gülmez ile Öğr. Gör. Şeyda Yasemin Gürsoy’un hazırladığı Johann Strauss’un Mavi Tuna Valsi izleyenleri büyülerken, Öğr. Gör. Bahar Adıgüzel ve öğrencilerinin gitar eşliğinde sundukları eserler ve akabinde Dr. Öğr. Üyesi Bertan Rona’nın şeflik yaptığı çok sesli koro, dinleyicilerin beğenisini kazandı.
Dr. Öğr. Üyesi Halis Gürkan Kırankaya’nın öğrencileriyle hazırladığı muhteşem klarnet performansının ardından Öğr. Gör. Bilal Dizdar’ın birbirinden güzel türküleri seslendirdiği bağlama resitaline tüm salon eşlik etti. Gecenin sonlarına doğru Öğr. Gör.Arda Eravcı’nın öğrencileriyle hazırladığı zeybek gösterisi büyük alkış alırken, Öğr. Gör. Serdar Özdoğan’ın kendine has tavrıyla çaldığı bağlamasıyla ortaya koyduğu performans, dinleyicileri büyüledi.
Giresun Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri tarafından birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği/sahnelendiği gece, Öğr. Gör. Şeyda Yasemin Gürsoy ve öğrencilerinin hazırladığı ve konserin kapanışına yakışır güzellikle bir performans sergiledikleri “Gavallı Azeri Dansı” ile sona erdi. Konser sonunda sahneye çıkan Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Devlet Konservatuvarının muhteşem bir performans sergilediğini belirterek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Devlet Konservatuvarının belirli aralıklarla konserler verdiğini ve yıl içerisinde birçok etkinliğe ev sahipliği yapan GRܒde, müzik ve benzeri sanat etkinliklerinin farklı bir ilgi gördüğünü hatırlatan Rektör Coşkun, bunun Giresun halkının sanata verdiği değeri işaret ettiğini söyledi.
GRÜ olarak şehrin bu alandaki eksikliğini gidermek için çalıştıklarını belirten Rektör Coşkun, bu konuyla alakalı yapılan çalışmaları yakın zamanda yine Giresun halkının beğenisine sunacaklarını söyledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Ferda AKGÜL
AŞK EVİNDE ÖLMEK Mİ.?
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Nuri BEREKET
HİDAYET VE İMAN NASİP İŞİDİR
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Eğitimde Nüfus Kriterleri Kaldırıldı, Bulancak’ın Her Sene Ortaya Atılan Fakülte Açıklamaları Havada Kalıyor!
Y
Osman KIROĞLU
SEÇİM BİTELİ 16.GÜN.!
Y
Aysu BEKÇİ
Diyabetliyim! Beslenmemde nelere dikkat etmeliyim ?
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30