06 Aralık 2018, 10:08 - 
Meclis Üyesi Yılmaz : “Borç  Borçla Kapatılmaz!”

Meclis Üyesi Yılmaz : “Borç Borçla Kapatılmaz!”

Cumhuriyet Halk Partisi Bulancak İl Genel Meclis (Plan Bütçe Komisyon) üyesi Bulancak Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Mustafa YILMAZ yaptığı yazılı açıklamada,Giresun İl Özel İdaresinin, borçlarını ödemek için yeniden borçlanma kararı aldığını belirtti.

Borç borçla kapanmaz diyen Yılmaz; “yıllardır tüm uyarılarımıza rağmen aşırı borçlanma, yanlış ve milyonlarca lira yatırım yapılarak çürümeye terk edilen bina ve gelir kaynaklarının devre dışı bırakılması sonucu iktidarın batırdığı bir Özel İdare ile karşı karşıyayız.Giresun,iktidar partisinin oy deposuna dönüşürken, yetersiz ve beceriksiz siyasilerin altına imza attığı kararlar bir ilin en önemli yatırım kurumu olan Özel İdare’yi borç batağına sürükleyip; ülkeyi olduğu gibi, Giresun’u da batırmıştır.
Şimdi de; İller bankasından borç alınamadığından (daha önce üç kez alındı) diğer bankalardan kredi kullanılarak 50 milyon borç almak için (masraf ve faiz hariç), iller bankasından banka teminat mektubu alma kararı iktidar partisinin meclis üyelerinin kabul oyları CHP Grubu ve (AK Parti’nin bir üyesi) nin RED oyları ile karara bağlandı.
Giresun halkını borçlandıran karar iktidar nimetlerinden faydalanılmadığının, Giresun’dan oy alıp sonra da koy verildiğinin göstergesidir.
Bu durumda sorumsuz sorumlulara şu soruyu sormak gerekir; “Siz kendi bütçenizi de vatandaşın bütçesini yönettiğiniz gibi mi yönetiyorsunuz? Bu ilin sizin sorumsuz kararlarınız yüzünden borç batağında yüzmesinin sonuçlarını bizlerden sonra gelen yeni isimler çözmeye çalışırken arkanızdan rahmet duası okuyacaklar mı sanıyorsunuz?
“Acilen son Başbakan’ın Giresun Meydanı’nda söz verdiği 20 milyon lira hibenin gönderilmesi Özel İdare’nin üzerinde yük olan diğer kurumların ödeneklerinin hemen gönderilmesi, ödeneği olmadan Özel İdare aracılığı ile ihale ettirilip borcu Özel İdare’ye yıkılan diğer kurum ödeneklerinin hemen gönderilmesi, İktidar Giresun Milletvekillerinin borç aramak yerine sorunları çözecek önlemler araması gerekmektedir.
Ülkenin ve Giresun’un geleceği ipotek altına alınmamalıdır. Bu borçlanma yapılırsa Özel İdare’nin tüm gelirleri bu kredinin faizine yetmeyecektir. Faiz haram diyenlerin faizli para bulmak için bu kadar çaba sarf etmelerine anlam verememekteyiz.” dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Eğitimde Nüfus Kriterleri Kaldırıldı, Bulancak’ın Her Sene Ortaya Atılan Fakülte Açıklamaları Havada Kalıyor!
Y
Osman KIROĞLU
RAMAZANLIK FİYAT..!
Y
Aysu BEKÇİ
ÖRNEK RAMAZANDA BESLENME PROGRAMI
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Nuri BEREKET
HİDAYET VE İMAN NASİP İŞİDİR
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30