08 Kasım 2018, 09:55 - 
Bulancak’ta “Fidanlar,Fidanlarla Büyüyor”

Bulancak’ta “Fidanlar,Fidanlarla Büyüyor”

“Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesi kapsamında Bulancak Paşakonağı yaylasında fidan dikim töreni düzenlendi.Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” ağaçlandırma işbirliği protokolü kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği, Giresun’da ise Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla Paşakonağı yaylasında gerçekleştirildi.

“Daha Yeşil Bir Türkiye’yi Birlikte İnşa Edelim” sloganıyla gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, ağaçlandırma için seferber olunduğunu ve her alanda ağaçlandırma yapıldığını belirterek, 2003 yılından bugüne kadar 4 Milyar 70 Milyon adet fidanın toprakla buluşturulduğunu, 2002 yılında 208 milyon dekar olan orman alanlarımızın 2018 yılı itibariyle 223 milyon dekara çıkarıldığını kaydetti. Vali Sarıfakıoğulları, “Sevgili yavrularımız, sevgili öğrencilerimiz bugün minicik avuçlarınızla, minicik ellerinizle fidanlar buluşacak ve sadece Giresun’umuz değil 81 ilimizi yemyeşil hale getireceğiz. Bu sizin kocaman yüreklerinizle gerçekleşecek bir olay. Yeşil bir Türkiye hepimizin arzu ettiği şey. Geçen yıl bu çalışmayı Bulancak merkezimizde gerçekleştirdik. Bulancak Merkez Sarayburnu Camimizde, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ağaçlandırma çalışmalarına sizlerle beraber imza attık. Bu yılda Milli Eğitim Bakanlığımızla, Tarım ve Orman Bakanlığımızın beraber imzaladığı protokolle 500 öğrencimiz ve öğretmenleri, kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri, değerli çalışanları ile beraber bu mutluluğa ortak olacağız. Sevgili çocuklar, ağaçlandırma hem ekonomik anlamda katkı sağlayacak ülkemize, hem de yeşil bir doku doğasıyla özlemimizi gidereceğiz, hem de erozyonla mücadele etmenin en etkin yolunun da kapısını aralamış olacağız. İnşallah yemyeşil bir Türkiye’yi sizin minicik ellerinizle ama kocaman yüreğinizle beraber inşa edeceğiz” diye konuştu. Orman Bölge Müdür Vekili Halil Oflu, da yaptığı konuşmasında; ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak ve bu tür faaliyetlere katılan gençlerimizde orman ve ağaç sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı birey olarak yetişmeleri ve çevrelerini korumaları konularında farkındalığın yükseltilmesini sağlamak amacıyla son 10 yılda ülkemizde 49 bin 790 okul bahçesinde 8,7 Milyon adet fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek “Bu kapsamda Giresun ilimizde; Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü kapsamında 20 milyon 563 bin 716 adet, Ceviz, Badem ve diğer GGT ağaçlandırmalarında 320 bin 900 adet, yine okul bahçesi, ibadethane, mezarlık, hatıra ormanı, yol kenarı ve sağlık ocağı, maden sahası rehabilitasyonu ağaçlandırmalarında da 92 bin 617 adet olmak üzere toplam 20 milyon 977 bin 233 adet fidanı toprakla buluşturduk. Bugün ilk fidanları dikeceğimiz bu tören sonrası; Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki protokole göre Giresun İlimizde 34 bin 852 adet fidan da toprakla buluşturulacak” dedi. Konuşmaların ardından Vali Sarıfakıoğulları; öğrenciler ve törene katılan kamu çalışanları ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirerek, diktiği fidanlara ilk can suyunu verdi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
ŞAŞIP KALIYORUM..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30