12 Ekim 2018, 10:02 - 
“Yaşlı Dostu Valilik”

“Yaşlı Dostu Valilik”

Giresun’da ikamet eden 65 yaş üstü yaşlılar ile birlikte sosyal faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla Giresun Valiliği himayesinde “Yalnız Değilsiniz” sloganı ile “Yaşlı Dostu Valilik” projesi hazırlandı.

Projenin hedefleri arasında; yaşlıların sosyo-kültürel aktivitelere katılımlarını sağlamak, sportif faaliyetlerde yer almaları, el ve zihinsel becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak, aktif yaşlanma ve yaşam kalitesini arttırmak, bireylerin sosyal ve duygusal durumlarında değişiklik yaratmak yer alıyor. Programda ilgi, istidat ve talepler ile mevsim koşullarına bağlı olarak yapılması planlanan faaliyetlerde değişiklik yapılabilecek. Proje Çerçevesinde Yapılması Planlanan;Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl Gezisi, Giresun Kalesi Gezisi, Giresun Adası Gezisi (hava koşullarının uygun olması halinde), Müze Ziyareti, Bulancak Sarayburnu Cami Ziyareti, Bulancak Tarihi Osmanlı Hamamı, Millet Kıraathanesi, Sözlü tarih çalışmaları, Okuma günü, Çocuk evleri ziyareti, Gaziler ile bir araya gelme, Sinema, Piknik organizasyonları.
Beceri ve Sanatsal Faaliyetler:Koro Çalışmaları; Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Müzik Kursu; Saz, gitar, kemençe, piyano, Halk Oyunları, Gümüş kazaz işlemeciliği, Resim kursu; yağlı boya, sulu boya, El işi kursu; dikiş, nakış vb., Canlı müzik ve şiir dinletisi organizasyonları, Zihinsel beceri etkinlikleri, Hobi bahçesi.
Sportif Faaliyetler:Hemsbal Oyunu, Bocce Oyunu, Dart Oyunu, Masa Tenisi Oyunu, Yaşlılara yönelik denge, esneme ve ısınma egzersizleri, Giresunspor futbol müsabakalarına katılım.
Proje kapsamında yapılacak olan bu faaliyetlere katılım sağlamak isteyen 65 yaş üzeri, vatandaşlarımızın şahsen veya yakınları tarafından 19 Ekim 2018 tarihine kadar Giresun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü başvurmaları gerekiyor.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Eğitimde Nüfus Kriterleri Kaldırıldı, Bulancak’ın Her Sene Ortaya Atılan Fakülte Açıklamaları Havada Kalıyor!
Y
Osman KIROĞLU
RAMAZANLIK FİYAT..!
Y
Aysu BEKÇİ
ÖRNEK RAMAZANDA BESLENME PROGRAMI
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Nuri BEREKET
HİDAYET VE İMAN NASİP İŞİDİR
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30