12 Ekim 2018, 09:51 - 
Türkiye Sportif Yetenek  Taramasına Devam Ediliyor

Türkiye Sportif Yetenek Taramasına Devam Ediliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan bir protokol ile “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” hayata geçirilecek.

İki bakanlık arasında 19 Nisan 2016 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren ‘’İş birliği protokolü’’ kapsamında hayata geçirilen proje kapsamında, test ve ölçümlere davet edilecek öğrencilerin velilerine çalışmanın ne amaçla yapılmak istendiği konusunda bilgilendirme yapılacak olup projeye katılım tamamen öğrencinin ve ailesinin izniyle gerçekleştirilecek. Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesine öncelikle Türkiye’nin 81 İl, 957 İlçe ’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İlkokulda 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 3.sınıfta eğitim alan (kız-erkek) yaklaşık 1 milyon 200 bin çocuğun katılması beklenmektedir. İlerleyen yıllarda diğer sınıflara uygulanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Projenin konusu; okullarda eğitim alan öğrencilerin spor bilimleri alanında sporda beceri ve yetenek gelişimi için kullanılan, geçerlilik ve güvenirliliği kabul edilmiş test protokolleri aracılığıyla, öğrencilerin spora olan yatkınlıklarının değerlendirilmesi ve bu değerlendirme sonucunda öğrencilere yönelik genel spor eğitiminin sağlanması ve bu süreç boyunca öğrencilerin gelişimlerinin izlenerek, ilgili spor branşına yönlendirilmelerinin ve takibinin yapılmasını içermekte. Sonuç olarak projede, öğrencilerin spora olan yatkınlıklarının belirlenerek, spor eğitimine tabi tutulmalarını ve öğrencilerin gelişim ve performans özelliklerine göre de ilgili spor branşına yönlendirilmelerini ve spor branşına özgü antrenman programına alınmaları ve performans gelişimlerinin takip edilmesi sağlanacak.



YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Spor HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Eğitimde Nüfus Kriterleri Kaldırıldı, Bulancak’ın Her Sene Ortaya Atılan Fakülte Açıklamaları Havada Kalıyor!
Y
Osman KIROĞLU
RAMAZANLIK FİYAT..!
Y
Aysu BEKÇİ
ÖRNEK RAMAZANDA BESLENME PROGRAMI
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Nuri BEREKET
HİDAYET VE İMAN NASİP İŞİDİR
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30