12 Ekim 2018, 09:47 - 
İYEP Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

İYEP Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokullarda geçmiş eğitim öğretim yıllarında Türkçe ve Matematik derslerinde yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrenciler için hazırlanan İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı) kapsamında, bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıya, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçelerin temel eğitimden sorumlu şube müdürleri ile ilkokulların müdür ve müdür yardımcıları katıldı.
Bilgilendirme toplantısının açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu konuşmasında; İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı)’nın, Bakanlığımız tarafından, ilkokullarımızın 3. ve 4. sınıflarına devam eden ve çeşitli nedenlerle eğitim öğretim yılı içerisinde okuma-yazma, okuduğunu anlanma becerileri ve doğal sayılar, doğal sayılarla dört işlem vb. öğrenme alanlarında yeterli kazanıma ulaşamamış öğrencilerimize destek olmak amacıyla hazırlandığını ve bu eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacağını dile getirdi.Eğitim öğretimde eğitim öğretimde sınıf içi uygulamalar kadar, ders dışı öğrenme faaliyetleri ve metodlarının da kullanılmasını, böylece öğrencilerimi-ze daha iyi öğrenme ortamları sağlanmasının önemini vurgulayarak, bu tür uygulamaların desteklenmesini istedi ve İYEP kapsamındaki çalışmalar için de şimdiden başarılar diledi. 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gökay Tuncer ve beraberindeki eğitmen grubu tarafından, farklı katılımcı grupları ile gerçekleştirilen toplantılarda, okul ve kurum yöneticilerimize, İYEP (İlköğretim Yetiştirme Programı) çalışmalarına dair bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunulmaktadır.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Eğitimde Nüfus Kriterleri Kaldırıldı, Bulancak’ın Her Sene Ortaya Atılan Fakülte Açıklamaları Havada Kalıyor!
Y
Osman KIROĞLU
RAMAZANLIK FİYAT..!
Y
Aysu BEKÇİ
ÖRNEK RAMAZANDA BESLENME PROGRAMI
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Nuri BEREKET
HİDAYET VE İMAN NASİP İŞİDİR
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30