09 Ekim 2018, 09:48 - 
Bulancak Tek Ses Oldu!

Bulancak Tek Ses Oldu!

Giresun Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin Bulancak’ta kurulacak olmasının bazı çevreleri rahatsız etmesi üzerine Bulancak tek ses oldu ve STK’ların,Parti Temsilcilerinin ve Belediye Başkanı Recep Yakar’ın öncülüğünde ortak bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Bulancak Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında ortak konuşmacı Ab-ı Hayat Derneği başkanı Ahmet Murat Yücel ; “Giresun Üniversitesi’ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesi’nin , senato kararıyla 20.09.2018 tarih ve 2018-150/7 sayılı kararıyla Bulancak’a verilmesi yıllardır üniversiteden en az payı alan ilçemizde bir nebze olsun sevinç kaynağı olmuştur.
Bu kararın alınmasında ortak akılla hareket eden,Başta Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun ,okulun tüm ihtiyaçlarını karşılama taahhüdünde bulunan Belediye Başkanı Recep Yakar’a,kararı olumlu bularak destekleyen milletvekillerimiz Av. Kadir Aydın,Cemal Öztürk ve Av. Sabri Öztürk’e teşekkürü borç biliriz.Ancak üzücü bir gelişme olarak bu karar merkezdeki bazı kesimleri rahatsız etmiş ve bu karar için bazı talihsiz açıklamalarda bulunmuşlar.Daha önce Sarayburnu Camii Külliyesinde açılması planlanan İslami İlimler Fakültesinin ilçemize verilmemesi için oynanan oyunlar tekrar sergilenmeye başladı.
Giresun’un Keşap,Görele,Tirebolu,Piraziz ilçelerinde yıllardır fakülte olacak ama 60 bin nüfuslu Bulancak’ta fakülte olmayacak.Diş Hekimliği Fakültesi’nin Bulancak’ta olmasına karşı çıkanlar,merkezde 7 fakülte,sahil ilçelerinde birer fakülte verilirken bir sorun yoktu da,Bulancak neden gözünüze battı.3 yıldır binasızlıktan Diş Hekimliği Fakültesi kurulamamışken,Bulancak taahhüd edince neden ayağa kalkılıyor,rektör uyarılıyor,hatta tehdit ediliyor.Giresun Üniversitesi’nin merkezdeki sorunlarını çözdünüz de mi Bulancak’a karşı çıkıyorsunuz?Sizler önce var olan problemleri çözün,tehdit edeceğinize destek olun.Biz her türlü ayak oyununa karşılık Diş Hekimliği Fakültemizi ilçemize ve Giresun’a yakışır bir şekilde hizmete açarız”dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Eğitimde Nüfus Kriterleri Kaldırıldı, Bulancak’ın Her Sene Ortaya Atılan Fakülte Açıklamaları Havada Kalıyor!
Y
Osman KIROĞLU
RAMAZANLIK FİYAT..!
Y
Aysu BEKÇİ
ÖRNEK RAMAZANDA BESLENME PROGRAMI
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Nuri BEREKET
HİDAYET VE İMAN NASİP İŞİDİR
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30