02 Şubat 2013, 14:27 - 
Belediye Başkanlığını Milletvekilliğine tercih ederim.

Belediye Başkanlığını Milletvekilliğine tercih ederim.

29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde AK Partiden Belediye Başkanlığını açık farkla alan ve kısa sürede her daim gülen yüzü ve halkla iç içe olmasıyla ün salan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'yla çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik. Göreve başladığı günden bugüne Giresun'da nelerin değiştiğini ve nelerin hayata geçirildiğini sorguladık. Kerim Aksu, bundan sonra Giresun için neler planlıyor ve nasıl bir yol haritası izleyecek? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası bu röportajda…

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Osman Kıroğlu ve Genel Yayın Yönetmeni Zafer Çamaltı’yı makamında kabul eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Kıroğlu ve Çamaltı’nın sorularını samimiyetle cevapladı…

 

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

 

Sözlerime başlarken Gazete Savaş’a yayın hayatında başarı diliyorum. Giresun’umuzda çok değerli gazetelerimiz var. Ama sadece gazete çıkarmış olmak için çıkan gazetelerde var. Ben Osman Bey’in sahipliğinde ve Zafer Bey’in nezdinde Savaş gazetesinin çok başarılı olacağına inanıyorum. Sizler Giresun’un hem siyasi hemde basın hayatına büyük katkı veren insanlarsınız. Başarılı olacağınıza eminim ve başarı diliyorum. İnşallah en iyi şekilde de karşılık bulacağına inanıyorum.

 

“Siyasette tüm basamakları tırmandım”

 

 09.03.1969 Giresun doğumuyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Giresun’da tamamladım. Yüksekokulu Kütahya’da bitirdim. 1992 yılında Giresun’a döndüm. Ondan önce de Giresun’da ki siyasi yaşantım o zaman ki SHP de devam ediyordu. 1994’ten sonra CHP serüvenimiz başladı. 1994 – 1998 yıllarında gençlik kollarında görev aldım. 1998 de merkez ilçe yönetim kurulu üyeliği, 1999 yılında Belediye Meclis üyeliği, 2001 yılında Belediye Başkan vekilliği, 2003 yılında ilçe başkanlığı, 2008 yılında il Başkanlığı ve 2009 yılında Belediye Başkanlığı olarak devam etti. Siyasette tüm basamakları tırmanarak yo aldım.

Bu arada 1994 yılında evlendim. 1995 ve 2000 doğumlu iki çocuk babasıyım. 16 yıldır ticaretle meşgulüm. Kendime ait bir beyaz eşya işyerim var. Şu anda çalışanlarımızla bu işi sürdürmeye çalışıyoruz. Hayatımı Giresun’da geçirdim.

 

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde AK Partili Belediye Başkanı Hurşit Yüksel’in elinden Belediye Başkanlığını aldınız. Bu başarıyı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu sonucu bekliyor muydunuz? Belediye Başkanlığı sizin için nasıl bir görev.  Beklentileriniz ve karşılaştıklarınız acısından baktığınızda Belediye Başkanlığı verilen mücadeleye değiyor mu?

 

Şimdi benim belediyeyle olan ilgim yeni değil. Yani ben belediye başkanı olarak belediyeye gelmedim. 2001-2004 yılları arasında başkan vekilliği, 1999 -2004 yılları arasında meclis üyeliği yaptım. 32 yaşında Giresun Belediye Başkan vekiliydim. Çok gençken bu görevleri yaptım. Stajımı da 1989 senesinde Giresun Belediyesinde yapmıştım. Yani belediyeyle sürekli bir irtibatımız oldu. Bunun dışında su ve emlak işi dışında belediyeyle bir irtibatım olmadı. Ama yakından gördüğüm ve tanıdığım bir kurumdu.

 

“Her kesimin oyunu alarak seçildim”

 

Hurşit Bey’de bizim çok değerli bir belediye başkanımızdır. Kendisine Allah’tan selamet diliyorum. Yolu açık olsun diyorum. Gerçekten bu şehre az çok katkısı olmuştur. O dönemde aday olduk. Aday olmadan önce kamuoyu yoklamaları yaptırdık. O zaman ben il başkanıydım. Halkta karşılığımız var mı yok mu ona baktık ve seçimi alabileceğimizi gördük. Aday olduk ve seçimi kazandık. Ben seçimin bir partiler savaşı olduğunu düşünmüyorum. Sadece partimden değil her kesimin oyunu alarak buraya geldim. Ve Belediye Başkanı olduktan sonra da herkese aynı şekilde davranmaya çalıştım. Bugün Giresun Belediyesi kime ne kadar yakınsa herkese o kadar yakındır. Kimseye bir ayrıcalık yok. Çok şükür öyle bir sistem oturturduk. Belediye Başkanlığı kolay bir görev değil. İnsanların çok türlü talepleri var. Mahallesi, köyü, sokağı bunarın ötesinde çok özel talepleri de var. Gönül meseleleri, kaset çıkarma gibi taleplerle de size gelebiliyorlar. Bunların hepsini karşılamanız tabi ki mümkün değil. İnsanlar bizi her şeyi yapabilecek olarak görüyor. Ancak yetkilerimiz belli ve biz tüm yetkilerimizi halkımız için kullanıyoruz. Ve sürekli halkın içinde geziyoruz. Ben Türkiye’de koruması olmayan tek Belediye başkanıyım. Ben bu şehirde doğdum büyüdüm ve bu şehrin insanları hangi siyasi görüşten olursa olsun benim dostum arkadaşlarımdır. 5 yıl önce nasıl gezebiliyorsam bugünde Giresun’da o rahatlıkla gezebiliyorum. Buradaki en büyük sıkıntım taleplerin çok olması ve zaman olarak sokağa çok zaman ayıramamamdır. Yine de en fazla zaman ayıran insanlardan biriyim diye de düşünüyorum.

 

Belediye Başkanı olmak hayat planınızda var mıydı? Yani Belediye Başkanı olmadan önce böyle bir hedefiniz ya da hayaliniz var mıydı?

 

Bunlar planla olacak şeyler değil. Planlayıp ta hayal kırıklığı da yaşayabilirsiniz. Bu tür şeyler kader kısmet meselesi aslında. Biz kendimizi aslında böyle şeylere hazırlamadık. Hep hizmet etme düşüncesiyle hareket ettik.

 

“Hayatım Giresun’da geçti. Giresun benim hayatım.”

 

Aslında her şey Giresun’u sevmekle başladı ve Giresun’u hep çok sevdim. Kütahya’da okurken, Kütahya-Giresun yolculuğu 22 saat sürüyordu. 22 saatte Kütahya’dan Giresun’a gelir, 16 saat kalır, sonra yine 22 saatte Kütahya’ya dönerdim. İşte ben Giresun’u bu kadar çok seviyordum. Yurt dışında, İstanbul’da, Ankara’da da kaldığım dönemler oldu. Ama biz tercihimizi Giresun’dan yana yaptık. İl dışında işim olduğunda da hep bir an önce işlerimi bitirip Giresun’a dönmenin çabası içinde oluyorum. Giresun’u çok seviyorum. Beni yakından tanıyanlar bunu çok iyi bilirler. Benim hayatım Giresun’da geçti. Giresun benim hayatım…

 

“Giresun bana çocuklarıma bırakacağım en büyük mirası verdi”

 

Dediğim gibi bu işler bir kısmet meselesidir. Ama bu Giresun sevgisinin bunda payı olduğunu da düşünüyorum. Çocuklarıma bırakacağım en büyük mirastır bu. Giresun bana çocuklarıma bırakacağım en büyük mirası verdi. Giresun Belediyesinin 33. Belediye Başkanıyım. Benim için bundan daha büyük bir miras yoktur. İnsanlar bana kendilerine hizmet etme onurunu ve şerefini verdiler. Bunu layıkıyla yapmaya çalışıyorum. Bu onur ve şeref bana yeter. Giresun halkı bana çok şey verdi. Ben onlara ne versem haklarını ödeyemem…

 

Seçimlerden bu yana yaklaşık 4 yıl geçti. Geçen süreyi değerlendirdiğimizde nasıl bir Belediye Başkanlığı dönemi geçirdiniz? Hedefleriniz ve hayallerinizin ne kadarını hayata geçirebildiniz? Bundan sonrası için Giresun için ne gibi hedefleriniz var?

 

Şimdi hedeflerimizi yüzde yüz karşıladık desek yanlış olur. Çünkü bizim hedeflerimiz sadece bizim yapabileceğimiz hedefler değil. Kurumlarla birlikte çözmemiz gereken hedeflerimiz de var. Ancak bu hedeflerin çözümü noktasında birçok engellemelerle karşılaştık. Türkiye’de mücavir alanı içinde olup il özel idaresine devredilen tek dolgu alanı Giresun Belediyesi dolgu alanıdır. Üniversiteyle 2.5 yıllık vekalet döneminde İletişim kuramadık. Bu nedenle debboy meydanı projemizi bu nedenle hayata geçiremedik. Şimdi ki Rektörle iyi görüşmelerimiz var. Karşılıklı bu şehrin gelişmesi için çabalarımız olacak. Üniversite Giresun için çok önemli bir kurumdur. Sanayisi olmayan bir şehiriz. Giresun’un bir Üniversite şehri, öğrenci şehri olmasını da çok önemsiyoruz.

 

“Heybem boş değil”

 

Tabii gerçekleştirdiğimiz birçok hedefimizde var. Ötelemediğim bir daha ki dönem seçilirsem yapacağım demeyeceğim bugünden hayata geçirdiğim hayallerim de var. Yani heybem o kadar boş değil. Heybem dolu.

 

Kendinizi başarılı buluyor musunuz? 10 üzerinden kendinize kaç puan verirsiniz?

 

Aslında bu değerlendirmeyi halk yapmalıdır. Bu puan belki 8 olabilir. Çünkü eksikliklerimiz mutlaka var. Bazı hedeflerimizi ve hizmetleri belki yerine getiremedik. Mesela seçimin hemen arkasından büyük bir sel afeti meydana geldi ve enerjimizi yaklaşık 1 yıl boyunca bu afetin yaralarını sarmak için sarf ettik. Kötü bir tablo aldık. Düşünün şehrin yolları batmış meydanı batmış. Bu ekonomik olarak da bizi zorladı ve yıprattı. Tamamen alt yapıya yöneldik. O dönemde alt yapıya harcadıklarımıza üst yapıya yönelik bütün taahhütlerimizi yerine getirebilirdik.

 

“33 vaadimin 28’ini hayata geçirdim”

 

Benim 33 tane seçim vaadim vardı. Ancak buna rağmen bugün itibarı ile bunların 28 tanesini de yerine getirdik. Kalan 5 tanesini de tamamlamak için çalışıyoruz. Bunları da yaptıktan sonra yeni vaat ve projelerle halkımızın karşısına çıkabilirsek çıkacağız.

Yine mesela başarılarımız olarak Giresun’un nüfusunun 100 bini aşması projemizi başarı ile bitirdik. Önümüzdeki günlerde 2012 nüfusumuz açıklanacak. Ben burada 105 bini geçeceğimizi düşünüyorum. Yeni bir itfaiye binası projemizi hayata geçirdik. Modern, donanımlı ve rahat hareket edecek bir nokta da hayata geçirdik. Bunu da önümüzdeki günlerde hizmete açacağız. Sadece Karadeniz’in değil ülkenin en iyi itfaiye hizmet binalarından biri olacak. Kadınlar pazarı dediğimiz eski hal pazarı bölgesini yeniden projelendirerek Giresun’a yakışır bir hale getirdik. Giresun’un en büyük katlı otoparkı da burada tesis edildi. Meydanlara önem verdik. Bulancak durağının eski halini hatırlarsınız. Orayı yeniden düzenleyerek şehrin önünü açtık. Cumhuriyet parkının yüzde 80 ini biz bitirdik ve Giresunlunun hizmetine sunduk. Atapark meydanını düzenleyerek Atatürk Meydanı adıyla Giresun’a modern bir meydan kazandırdık. Çok da güzel oldu. Eleştiriler tabi ki olacaktır. Ancak biz Giresun’a yakışanı yapmaya gayret ediyoruz…

 

Giresun Belediyecilik açısından nasıl bir şehir? Yeterli hizmetleri alabiliyor mu? Muhalif bir Belediye Başkanı olmanın zararlarını gördünüz mü?

 

“Bizi engellemesinler yeter”

 

Bunu yaşamıyoruz desek yanlış olur. Bizim hükümetteki arkadaşlarımızdan çok büyük beklentilerimiz yok. Bizi engellemesinler yeter. Biz işimizi yaparız. Belediyeler biliyorsunuz tamamen bağımsız kendi yağında kavrulabilen, iyi yönetilirse bütçelerini ve yatırımlarını ayarlayabilen kuruluşlardır. Hükümetten olan ve olmayan belediyeler arasındaki farkı Giresun’da ki vatandaşlarımız zaten açıkça görebiliyorlar. Bulancak durağı girişini genişletebilmek için büyük istimlaklar gerçekleştirdik ve devam ediyoruz. 4.5 – 5 trilyon civarında bir istimlak gerçekleştirdik. Geçmiş dönemde ise sadece 500 milyarlık istimlak vardı. Muhalif bir belediye olarak bunları başardık…

 

Hayata geçirdiğiniz ve geçirmeyi planladığınız önemli projelerinizden bahseder misiniz?

 

Bir çok projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Son olarak Sağlık otobüsümüzü aldık. Sağlık taramaları yapacağız. Japonya’dan bu konuda hibe aldık. Muhtar evlerimizi hayata geçirdik. Kadın imalathaneleri ve el ürünleri üretimini hayata geçirdik. Mezarlıklarda her Cuma Kur’an yayını yapıyoruz. Kabir ziyaretine gelenler kolonya ve güllerle karşılanıyor. Meclis Canlı yayınla yayınlanıyor. 27 tane yeni araç aldık. 2 tane itfaiye aracı daha geliyor. Karadeniz’in en büyük araç parkına sahibiz. Ve daha bir çok projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz…

 

Şehrin en önemli sorunları olan çöp, trafik, otopark, engelsiz bir şehir ve yeşil alanlar v.b. konularda değerlendirmeleriniz ve çözümleriniz nelerdir?

 

Giresun Belediyesi en fazla otoparkı bu dönemde yaptı. Liman sahasında geliri Giresunspor’a aktarılmak üzere 500 araçlık otopark yaptık. Diğer bölgelerde ve mahallelerde de bir çok otopark tesis ettik. Bugün Giresun’un otopark sorunu yoktur.

Engeliler konusunda Karadenizde en iyi yer Giresun’dur. Belediyemizin engeli taşıma aracı vardır. Bugün evinde canı sıkılan ve gezmek isteyen bir engelli vatandaşımız özel Belediye hattını 444 4 028’i aradığında evinden alınarak istediği yere götürülüyor ve istediği zaman tekrar evine geri getiriliyor.

Çöp konusunda 2 yılda çözme taahhüdümüz vardı. Çözemedik. Ancak çözmek için çalışmalarımız sürüyor. Çöp sorunu sadece Giresun Belediyesinin sorunu değil. Katı atık birliğinin kuruluşu için bizzat çalıştım ve kurucularındanım. Görele Çavuşlu’da devam eden katı atık bertaraf tesisi hayata geçtiğinde bu sorunumuzda tüm diğer sahil belediyelerimizle birlikte çözülecek. Bu proje devletin desteğiyle, Çevre Bakanlığının ve Avrupa Birliği normlarında sürdürülüyor. Çözümsüzlük üretenler derelere ve denizlere dökülen çöplerine baksınlar ondan sonra konuşsunlar. Ben çözüm için çalışıyorum.

Trafik çözümü için çalışmalarımız, alternatif yol projelerimiz var. Ancak büyük istimlakler yapılması gerekiyor. En önemlisi Caddelerde otopark olayını kaldıracağız. Böylece dur kalk olmayacağı için akıcı bir trafiğe kavuşacağız.

 

Giresun’un geleceğini yakından ilgilendiren 2. OSB, Havaalanı, Doğalgaz yatırımları, Eğribel Tüneli ve Üniversitenin gelişimi konularında neler söyleyebilirsiniz?

 

Tüm bunlar şehrin geleceğini değiştirecek olumlu etkileyecek büyük projeler. Bunların hayata geçmesini istiyoruz. Eğribel tünelini gündemde tutmak için benim bir tabelam vardı hatırlarsanız. Bunlar benim birinci görevlerim değil ama Giresun’a fayda sağlayacak yatırım ve projelere duyarsız kalmam da söz konusu değildir.Benim birinci görevim Giresun’a hizmet etmek ve insanları mutlu etmektir. Eğribel tünelini yaparsanız, iç bölgelerimizi ve Sivas’ı en kısa yoldan Giresun’a bağlarsınız ve ekonomik olarak büyük katkı sağlarsınız. Böylece Giresun’u Sivas’ın tatil beldesi yaparız. Diğer bir önemli konuda tren yoludur ve Giresun’a sahilden gelecek bir tren yolu çok şeyi değiştirir. Bunlar yeni şeyler değil. Dünya bunun farkında biz hala hayata geçirmemişiz.

Havaalanı bu hükümetin ilimize yaptığı en büyük katkıdır. 20 yıllık bir hayaldi. Ordu ve Giresun, Trabzon ve Samsun’dan çevre olarak daha büyük ve dışarıda çok daha fazla insanımız var. Doğal olarak havaalanını yoğun kullanacağız. Bu da büyük ekonomik katkı sağlayacaktır. İnsanlar tercih edecektir. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve kutluyorum.

Doğalgaz da çok geç kalındı. Yapım firmalarının sürekli kaçması ve iş ahlakı sebebiyle gecikmeler yaşanıyor. Belediye olarak tüm desteği vermemize rağmen hala da sonuca ulaşılamadı. Doğalgazın bir an önce Giresun’a gelmesi gerekiyor. Çünkü bu önemli bir ihtiyaçtır.

OSB konusunda ilk alanda hata yapıldığını düşünüyorum. Özelikle olumsuz coğrafi koşullar çok ağır. Buancak’ta yapılacak 2. OSB bu olumsuzlukları taşımıyor. Yatırımcı acısından da başta Bulancak olmak üzere Giresun’da sanayinin gelişmesi açısından iyi olacağını düşünüyorum.

 

Seçimlere 1 yıl gibi bir süre kaldı. Bundan sonraki siyasi hedefiniz nedir? Sizi önümüz deki dönemde yeniden Belediye Başkanı adayı olarak mı ya da daha farklı bir siyasi alanda aday olarak görecek miyiz? Tekrar seçilebileceğinizi düşünüyor musunuz?

 

Ben karşılığıma bakarım. Halkımız karşısında karşılığımız var mı? Karşılığımız varsa devam ederiz. Hayalperest değilim. Gerçekçiyim. Ben bu şerefli görevi bir dönem yaptım. İlerde ne olacağını kestirmek zor. Devam da edebilirim. Başka yerlerde de olabilirim. Hiç önemli değil.

 

“Ben Belediye Başkanlığını Milletvekilliğine tercih ederim”

 

Başta da söylemiştim böyle bir hayalim yoktu. Ama kader bizi böyle bir noktaya getirdi. İnsanlar memnunsa devam et derse devam ederim.

Halk beni nereye koyarsa oraya giderim. Ben Belediye Başkanlığını Milletvekilliğine tercih ederim. Meclise gidip el kaldırıp onaylayan olmaktansa, kendi irademle ve kendi ekibimle hareket etmek isterim. Ama koşullar bizi nereye getirir onu da bilemeyiz.

 

Kültürel projeler ve spor?

 

Bizim önceliğimiz Giresunspor’dur. Ben Giresunspor’u çok önemsiyorum. Sıkıntılıl süreçler geçiren Giresunspor’a her zaman destek olduk. Olmaya da devam ediyoruz. Yine Belediyespor Basketbol alanında büyük başarılara imza attı. Beklenenin ötesine geçti. 2. Ligdeyiz. BEKO Basketbol ligine çıkmayı hedefliyoruz. Ki bu birçok büyük şehrin bile başaramadığı bir durum. Giresun’da buna insanıyla büyük destek verdi.

Kültürel anlamda birçok çalışmamız var. Birçok yazarı sanatçıyı konser, dinleti ve imza günleri için Giresun’a getirdik. Cumhuriyet etkinlikleri düzenledik. Aksu festivalini sürdürüyoruz ve Uluslar arası festival komitesine üye olduk. Artık dünyanın uzak ülkelerinden konuklarımız oluyor. Ve festivali şehre ve ilçelere kadar taşıyoruz. Tiyatro ve halk oyunları çalışmalarımızla da ülkemizi dünyada temsil eder hale geldik. Bunlar Giresun’un tanıtımı açısından da çok önemli işlerdir…

 

 

Son olarak söylemek istedikleriniz ve bir mesajınız var mı?

 

“Ne yaptımsa hep insanların geneli için yaptım. Bireysel veya bireylere özel bir şey yapmadım.”

 

Ben şuna inanıyorum. Halk bizi 2009 da bu göreve getirdiğinde dediler ki: “Bu bizim Kerim” bizim Kerim diye oy verdiler 4 yıldır onlara layık olmaya çalıştım. Elimden geldiğince, gücümün yettiği kadar hizmet etmete çalıştım. En büyük sıkıntım zaman sıkıntımdır. Zaman zaman telefonlara dahi dönemedim. Bugün bile 6 saattir telefonumu kim aradı bilemiyorum. Hepsine dönme şansım da yok. İçimdeki en büyük ukte budur. Yine de elimden geldiğince onlarla olmaya çalıştım. Bizim insanımız kendinden olanı sever. Kendine yakın olanı sever. Ben bu insanların içinden çıktım. Başka yerden Ankara’dan, İstanbul’dan tepeden inme gelmedim. Hala halkın içindeyim. Yarın yine başka yere gitme şansım yok. Sokakta bu insanların içinde dolaşacağım. Hala onların Kerimi, arkadaşlarıyım. Makamlar gelip geçicidir. Bana başta nasıl baktılarsa ben hala oyum. Çoğu hala bana Kerim abi derler. Başkanım demezler ve bundan da büyük mutluluk duyuyorum. Önemli olan da budur. Bize güvenmeye devam etsinler. Ne yaptımsa hep insanların geneli için yaptım. Bireysel veya bireylere özel bir şey yapmadım. Buna da devam edeceğim. Herkesin sorunlarını çözmek çok zor ama elimden geleni yapıyorum…

 

Sayın Başkanım, bu güzel söyleşi için Teşekkür ederiz. Giresun’a katkılarınızın ve başarılarınızın devamını diliyoruz…

 

Ben Teşekkür ederim. Gazete Savaş’a da yeni yayın hayatın başarılar diler, uzun soluklu bir yayın hayatı dilerim…YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Röportaj HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
BUGÜN..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30