16 Mayıs 2018, 10:04 - 
Giresun’da Basına Seçim Tedbirleri Anlatıldı

Giresun’da Basına Seçim Tedbirleri Anlatıldı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, basın mensupları ile bir araya gelerek seçim tedbirleri konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Seçimin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için çalıştıklarını belirten Sarıfakıoğulları, tedbirler konusunda gerekeni yaptıklarını söyledi.

Seçimlerin huzur ortamında geçmesini sağlamak için her türlü önemlileri aldıklarını belirten Sarıfakıoğulları, “24 Haziranda ülkemiz hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerimin hem de 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerini beraber yaşayacak. Bu seçimler vesilesiyle huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleştirilmesi namına biz kamu görevlileri olarak her türlü tedbirimiz aldık alıyoruz. Burada öncelikle anayasamıza, seçim kanunumuza ve yüksek seçim kurulu kararları doğrultusunda seçimin huzur içinde gerçekleştirilmesi adına hepimizin görevleri var. Bu görevleri tüm kamu, kurum ve kuruluşları adına aksatmadan harfiyen uygulayacağız ve inşallah huzur içerisinde bir seçim dönemini hep beraber yaşayacağız” dedi.
Vatandaşın özgür iradesinin sandığa sağlıklı bir şekilde yansıması için çabaladıklarını kaydeden Sarıfakıoğulları şunları kaydetti;
“Burada vatandaşımızın özgür idaresinin sağlıklı bir biçimde sandığa yansıması, bu konuda seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası olmak üzere tedbirlerimiz söz konusu. Bu seçim öncesi tedbirlerimizi 14 Haziran’a kadar olan dönemde tedbirler, 14-24 Haziran arasında ki dönem alınması gereken tedbirler diye ikiye ayırdık. Seçim günü alacağımız tedbirler ve seçim sonrası olan tedbirler.”
Seçimlerde basına da önemli görev düştüğünü vurgulayan Sarıfakıoğulları, “İnşallah her hangi bir aksamaya neden olmadan seçimleri sağlıklı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Seçimlerin güvenli ve demokratik bir ortamda gerçekleşmesi adına basınımıza düşen fonksiyonlarda var. Burada seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası akabinde provokatif bir takım hareketlere karşı hepimizin duyarlı olması gerekiyor. Vatandaşlarımızı galeyana getirecek, her türlü art niyetli girişimlere karşı hepimizin sağduyulu olması gerekiyor. Bizim bu konuda basınımızın en üst düzeyde hassasiyet göstereceğine inancımız tam” ifadelerini kullandı.
Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın konuşmasının ardından seçim güvenliği sunumunu Güvenlik Şube Müdürü Dursun Fatih Denizkuşu gerçekleştirdi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Cemalettin TİRYAKİ
İSTİKLAL MARŞI YARIŞMASINI KİM AÇTI?
Y
Cahit AYDEMİR
DAMGA VERGİSİ Soru ve Cevapları
Y
Osman KIROĞLU
ADAY ADAYLARI TEDİRGİN
Y
Ferda AKGÜL
ATATÜRK İLAH DİYEN Mİ VAR.?
Y
Barış ÇALIŞ
Geçmişimiz Dizilerimiz Filmlerimiz
Y
Aysu BEKÇİ
14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ
Y
Ercan TARI
PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAMAZ!
Y
Nuri BEREKET
BU DEVEYİ GÜTMEYECEĞİZ...
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30