12 Ekim 2017, 11:24 - 
Bulancak Doğalgazına Kavuşuyor

Bulancak Doğalgazına Kavuşuyor

Gazetemizin defalarca gündeme taşıdığı Bulancak’a doğalgaz müjdesi verildi ama adım atılmadı haberlerinin sonrasında güzel haber nihayet geldi. Organize Sanayi Bölgesine öncelik kriterlerine uygun olarak sonrasında da Bulancak ilçemize Doğalgazın ulaşması ile ilgili çalışmaların sonuna gelindiği açıklandı.

Edinilen bilgiye göre; BOTAŞ Genel Müdürlüğünün yetkilileri, Bulancak Pazarsuyu bölgesinde kurulma aşamasında olan 2. OSB yetkilileri ile Bektaş yaylası ve Pazarsuyu arasındaki bölgede incelemelerde bulunarak yaptıkları hat ile proje çalışmalarında sona gelindiği belirtti. Çalışmalara 2 OSB. Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, BOTAŞ Genel Müdürlüğü Yatırım Dairesi Başkanı Özkan Talay katıldı. Doğalgaz Hattı İle İlgili zemin etütleri hali hazır haritaları, kurum görüşleri, kamulaştırma planları hazırlanması, tüm müştemilatı tespiti, projenin hazırlanması özel geçiş projelerinin hazırlanması boru çaplarının ve et kalınlıklarının belirlenmesi, vana ve pig istasyonlarının projelendirilmesi, orman izinlerinin alınması, Tarım İl Müdürlüklerinden izin alınması işlemleri bitirildi. Görevli heyet güzergahı gezerek hattı yerinde inceledi , hattın yapım ihalesinin yıl sonunda yapılması bekleniyor. Hattın yatırım tutarı 20 milyon lira , OSB çalışmalarının yatırım ise 100 milyon lira olarak açıklandı. Gazetemiz doğalgaz konusu üzerinde titizlikle durmuştur , doğalgaz ilçemize hayırlı olsun.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30