18 Eylül 2017, 12:16 - 
Giresun’da 74 Bin Öğrenci Ve 5 Bin 623 Öğretmen İçin Ders Zili Çaldı

Giresun’da 74 Bin Öğrenci Ve 5 Bin 623 Öğretmen İçin Ders Zili Çaldı

Giresun'da 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk ders zili 384 okulda 74 bin 341 öğrenci için çaldı. Üç aylık tatilin ardından yapılan törenlerle yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. Giresun Şehit İsa Yüksel İlkokulu'nda yapılan törene Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Törende 4. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine çiçek verip "Hoşgeldiniz" derken, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları törende birer konuşma yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt yaptığı konuşmada, Giresun'un eğitimde geldiği noktaya vurgu yaparak "Giresun'da sınıf ortalamalarımız 17 kişi ve Türkiye ortalamasının ciddi ölçüde altında. Giresun genelinde 2 okul dışında tüm okullarımız tekli eğitime geçmiş bulunmaktadır” dedi. Giresun Valisi Sarıfakıoğulları ise yaptığı konuşmada “Eğitim hepimizin olmazsa olmazıdır. İlimizin daha fazla gelişmesi de çocuklarımızın aldığı eğitim ve öğretimin daha ileriye taşınmasıyla mümkündür. Yeni eğitim öğretim yılımız Giresun'da 5 bin 623 öğretmenimiz ve 74 bin 341 öğrencimizle 384 okulumuzda başlıyor. Değerli öğrenciler kendimiz için milletimiz ve ülkemiz için çalışıp üretmemiz gerekiyor, en önemli görev öğretmenlerimize ve velilerimize düşmektedir. Özellikle okul bittikten sonra çocuklarımızın takibini en iyi şekilde yapmalıyız. Bizler tabi ki evlatlarımızdan akademik bir başarı bekliyoruz ancak her şeyden önce milli ve manevi değerlere sahip olmalarını da bekliyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından öğrencilerin halk oyunları gösterisini izleyen protokol üyeleri daha sonra Vali Harun Sarıfakıoğulları öncülüğünde sınıf ziyaretinde bulundular. Vali Sarıfakıoğulları ders kitaplarını takdim ettiği öğrencilerle kısa süre sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30