30 Eylül 2016, 11:21 - 
Bulancak Ak Parti İlçe Teşkilatı Hizipçilikle Münfesih Duruma Dönüştü

Bulancak Ak Parti İlçe Teşkilatı Hizipçilikle Münfesih Duruma Dönüştü

Bulancak Ak Parti İlçe Teşkilatı Hizipçilikle Münfesih Duruma Dönüştü

Edinilen bilgiye göre;Bulancak AKP ilçe örgütünde uzun zamandır süren ve son yıllarda gün yüzüne çıkan parti içi hizipçilik faaliyetleri sonucunda mevcut ilçe yönetimini içeriden ikiye bölme çalışmalarında Belediye Başkanı ile AKP  İlçe Başkanı İbrahim AKOĞLU  arasındaki gruplar arasındaki çatışmada, hizipçilik çalışmalarında tecrübeli Başkan YAKAR  ilçe yönetiminden 17 üyeden imza alındığını, 8 üyenin ise mevcut başkan AKOĞLU’ nun  yanında yer aldığı ve imza vermediği belirtilmektedir.

Bu durumda da Bulancak AK Parti İlçe Örgütünün fesih durumuna düştüğü partili üyelerce ifade edilmektedir.
Konuya ilişkin gazetemize konuşan partili üyeler şunları kaydettiler; Giresun’un nüfus yönüyle en büyük ilçesi ve Giresun Belediyesi ‘nden sonra en fazla nüfusa sahip olan Bulancak Belediyesi’dir. Bulancak ilçesinin yaklaşık 47 bin seçmeninin AKP Giresun milletvekillerinden ve hükümetimizden nüfusuna göre bu mevcut nüfusun hizmet alımı yönünden ortaya çıkardığı hizmet alımlarında Bulancak ilçemiz hizmet alamamaktadır. Şöyle ki; bu nüfus yoğunluğunun ortaya çıkardığı gerçekler var, o da ; Giresun ilçelerinde bir hizmet yatırımı yapılmak isteniyorsa, Bulancak ilçesinin öncelikli hakkıdır. Bu Giresun’da uygulamada böyle adaletli yapılmıyor. Bulancak’a gelen ödenekler diğer ilçelere yazışma ile aktarılıyor, aktarılması milletvekillerince sağlanıyor. Bu duruma birçok örnek vermek mümkündür. Örneğin; Bulancak Kaymakamlığı’nca Başbakanlık Sosyal Dayanışma Vakfı’ndan talep edilen orta öğretim yurt binası ödeneği geldi ve sonrasında bu ödenek iç bölgemizdeki bir ilçeye aktarılması sağlandı. Bulancak’ın yetkisi iptal edilerek sonraki yılda da Rize Milletvekili başkan yardımcısı Hayati YAZICI’ya durum intikal ettirilerek yerine tekrar bir ödenek gönderilmesi sağlandı. Bulancak’ın milletvekilleri yok muydu? Giresun’un milletvekilleri yok muydu? Bu durum Bahçelievler Anadolu Lisesi ödeneğinde yazışma ile Bulancak’tan aldılar. Öğretmen lisesi binası ve yurt binası ödeneğinde aynı benxer yola başvuruldu diye konuşan partili üyeler, orman işletmesi müdürlüğünün kapatılması ve tüm kapatılanların açılması ve bu uygulamadan Bulancak’ın ayrık tutulması Ağaçlandırma şefliğinin kapatılması Telekom şefliğinin kapatılması tüm bu uygulamalar Bulancak’ın kanayan iç yaralarıdır.
Eğitimde Fatih ve Anadolu liselerinin kapatılması ve Diyaliz merkezinin kapatılması  tepki üzerine Hemodiyaliz ünitesi olarak açılması ve Eğitim’de Giresun’da yüksekokul ve fakülte konusunda da son sıralarda olmamız Bulancak ilçe siyasetçilerinin en büyük başarısızlıklarıdır. 7 bin nüfuslu ilçeye YÖK’ten fakülte yapılıyor. 22 dönüm araziye Bulancak belediyesi’de eski başkanlardan Öner Eriş’in öğretmen lisesi, fen lisesi için hazırladığı arsaya şehir merkezinden hükümet konağı bu alana götürülüyor. Bulancak Adliye Sarayı talep ediyor. Adliye sarayı Giresun’da gündemde olmayan ilçeye karar kılıyor. Nüfusu üçte birimiz kadar. Eksiğimiz nedir? Siyasette siyasi iradenin ilçenin seçilmişlerinin yürütememesi olayıdır diye vurgu yapan partili üyeler; Bulancak’ta AKP ilçe başkanıyla, belediye başkanının Bulancak için uyumlu çalışmaması Bulancak’a büyük zararlar çıkarmıştır.
Belediye başkanlığının da bugüne değin Bulancak’a yakışır ve yaraşır yatırımlar yapamadığı gün gibi ortadadır. Belediyenin yıllardır birikimleri olan gayrimenkul, menkulleri satarak yatırıma dönüştürmesi gazetede ilanlarda gördük. 2014 model iş makinesi bile ihale ile satılıyor. Sonrasında özel sektörden kiralama yoluyla işler yapılıyor. Bu doğrultuda  belediyeye nüfus sayısına göre gelen iller bankasının aylık ödenekleri yetmiyor mu? Diğer belediyeler bu hizmetleri az nüfusuyla yürütürken Bulancak ne yapıyor diye konunun önemine değinerek Bulancak’ın belediye başkanı mühendis kökenli olmalı diyoruz ve lise mezunu başkanlar başarılı olamıyorlar diye konuşturlar.
(Hizipçilik:Örgütlenmiş bir topluluğun içinde bütünlüğü bozacak biçimde yeni bir topluluk oluşturma)YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Nuri BEREKET
TARİHİ BİR KISSA: PADİŞAHIN İŞİ NE ?
Y
Osman KIROĞLU
DOMATES, BİBER, PATLICAN
Y
Cahit AYDEMİR
KATMA DEĞER VERGİSİ Soru ve Cevapları 2
Y
Ferda AKGÜL
İSTANBUL’U KİM FETHETTİ!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Seçmenin Tercihi Ulaşılabilir Aday
Y
Aysu BEKÇİ
KIŞ AYLARINDA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRECEK 10 ÖNERİ
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30