30 Eylül 2016, 11:12 - 
Kamu Kurum ve Kurumları Yatırımlarını Planlamaya Göre Yapar

Kamu Kurum ve Kurumları Yatırımlarını Planlamaya Göre Yapar

Kamu Kurum ve Kurumları Yatırımlarını Planlamaya Göre Yapar

Devlet kamu kurumları ve İktisadi Devlet kuruluşları yüksek meblağlı yatırımlarını başbakanlığın genelgesine göre gelecek sene yapılacak ihtiyaç duyulan yatırımları teşkilatlarına göndererek, ihtiyaç duyulan yapılması elzem olan yatırımları gerekçeleri ile beraber kurum ve kuruluşların şube  müdürleri de bağlı oldukları genel müdürlüklere teklif ederler.
Genel müdürlüklere teklif edilen yatırım programları her sene en son kasım ayı 15 tarihinde de bağlı müdürlükler ve daire müdürlükleri taleplerini iletir ve yatırım teklifleri genel müdürlüklerde değerlendirilerek yeni yılda ocak ayında Resmi gazete de plan ve programa alınan yatırımlar yayınlanır ve kesinlik kazanır.
Bundan harici yapılan yatırımlarda küçük meblağlı yatırımcılar olur, bölge, şube müdürlüklerinin yetkisi dahilinde yapılan ve yatırımlarda yer almayan çalışmalarla yapılan yatırımlardır.
Bulancak’ın elektrik direklerinin yer altına alınması çalışmaları Giresun Edaş Elektrik İl müdürlüğünce planlanarak genel müdürlüklerine yatırımların planlama usulüne göre  o dönemin Edaş İl Müdürü Köksal Çamaltı’nın çalışma ve gayretleriyle ilçemizin mahallelerinin bir bölümünde görüntü kirliliği yaratan elektrik direklerinin yer altına alınması sağlanmıştır.
Basın organlarında yer alan haberlerde Ankara’ya gidildi temaslarda bulunuldu yatırıma başlanıldığı gibi kamuoyunu yanıltıcı yatırımın gelmesini kendisinin çalışmasına bağlayan asparagas haberler yer almaktadır.  
Konuya ilişkin gazetemize konuşan Tedaş’tan emekli olan personeller ‘’ yatırımların plan ve projeleri gelecek yıl yatırımına alınması için kasım ayında üst Genel Müdürlük’e gerekçeleri ile beraber teklif yazısıyla sunulduğunu belirterek, yüksek meblağ tutan yatırımların hemen Ankara seyahati ile gerçekleşmediğini belirterek gazetelerde yatırım yapıyoruz diye beyanatta bulunanların, Bulancak ilçesinin yarım kalan elektrik kablolarının, direklerin yer altına alınması yolunda çalışmaları hayata geçirmelerini, münferit yeraltı kablosu çalışmaları yönünde küçük çalışmalar için siyasi reklamlardan kaçınmalarını ve Bulancak’ta ses getirecek ilçenin tüm elektrik direklerinin yeraltına alınmasını hayata geçirmelerini bekliyoruz ‘’ diye konuştu.
Gazete SAVAŞ olarak, halkımızın bu taleplerini ilgililerine duyuruyoruz ve basın görevimizi yapıyoruz.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Nuri BEREKET
AFGAN DAĞLARINDA VURDULAR BENİ
Y
Osman KIROĞLU
BELEDİYE ADAYLARI TAMAM!
Y
İşsiz Sayısı 6 Milyona Dayandı
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Arnavutluk İsyanının Bastırılmasında Giresun Gönüllü Kahramanlığı
Y
Cahit AYDEMİR
İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ Soru ve Cevapları
Y
Aysu BEKÇİ
ZERDEÇAL SİZE İYİ GELECEK
Y
Ferda AKGÜL
İTİRAZIM VE İSYANIM VAR.! (Mutlu Yıllar)
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30