22 Temmuz 2016, 14:31 - 
Hizmet Alanları Ranta Açıldı

Hizmet Alanları Ranta Açıldı

Hizmet Alanları Ranta Açıldı

Bulancak belediye başkanlığı, belediyeye ait tüm gayrimenkulleri satışını, Belediye meclisinden aldığı yetki çerçevesinde satışa çıkararak, satış çalışmalarına devam ediyor. Satışlardan elde ettiği gelirleri de vatandaşlarca belediyenin yaptığı asfalt çalışmalarında kullandığı iddia edilmektedir.

Belediye başkanlığı bu çerçevede , 30.05.2016 tarihinde yaptığı satış çalışmalarında Orta Camii karşısında ki iş merkezinin 71 bölümünden 51 bölüme talip çıkmış ve satmıştır.
Bulancak belediye başkanlığının çok acele olarak aldığı, belediyeye ait tüm gayrimenkulleri satarak, Bulancak’a hizmet yapıyoruz görüntüsü yaratmaya çalışıyor. Belediyenin yılların birikimi olan, geçmiş dönemlerin belediye başkanlarının Bulancak’a hizmet olarak bıraktığı bu eserlerden en son olarak 1980 yılı sonrasında merhum belediye başkanı Hüseyin Çağlayan’ın Bulancak’a kazandırdığı iş merkezlerinden belediye çarşısında ki bölümleri satışa çıkarmıştır.

Bulancak Güzelyalı mahallesinin yeşil alanlarının belediye başkanlığınca imara açılarak ve belediye başkanlığının destekleriyle kurulduğu iddia olunan, " Bulancak Beton Enerji Maden İnşaat Taahhüt Sanayi ve Tic. A.Ş."ye 5 blok 85 konutluk yapının 15.696 m2'lik alana yapılmakta. 
Halk, yeşil alanların beton binalarına dönüştürülmesine şiddetle karşı olduklarını ve gelecekte evlatlarına torunlarına yeşil alan bırakmak istediklerini ifade etmektedirler. Belediyenin şirket aracılığıyla yaptırdığı konutların gelirleri kimlerin cebine gireceğini merak ediyoruz ve halkımızın arazilerinden parselasyon çalışmalarında ayrılan bu yeşil alanları ranta dönük olarak şahıs ve şirketlerin kullanmasına karşıyız. Yeşil alan konut yapımı adı altında getirileri paylaşılacak ve yağmalanacak, bu proje bir rant paylaşımıdır.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Nuri BEREKET
AFGAN DAĞLARINDA VURDULAR BENİ
Y
Osman KIROĞLU
BELEDİYE ADAYLARI TAMAM!
Y
İşsiz Sayısı 6 Milyona Dayandı
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Arnavutluk İsyanının Bastırılmasında Giresun Gönüllü Kahramanlığı
Y
Cahit AYDEMİR
İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ Soru ve Cevapları
Y
Aysu BEKÇİ
ZERDEÇAL SİZE İYİ GELECEK
Y
Ferda AKGÜL
İTİRAZIM VE İSYANIM VAR.! (Mutlu Yıllar)
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30