29 Ocak 2013, 15:49 - 
GRÜ REKTÖRÜ ATTAR, TRAFİK KAZASINDA YARALANAN, AİLESİ BULUNAMAYAN ENGELLİ GENCE 4 YILDIR KORUYUCU ANNELİK YAPAN GÜLSÜM KABADAYI'YI, MEKTUP YAZARAK KUTLADI

GRÜ REKTÖRÜ ATTAR, TRAFİK KAZASINDA YARALANAN, AİLESİ BULUNAMAYAN ENGELLİ GENCE 4 YILDIR KORUYUCU ANNELİK YAPAN GÜLSÜM KABADAYI'YI, MEKTUP YAZARAK KUTLADI

"SEVGİ ELİ BİR İNSANA HAYAT VERDİ"


Antalya’da 2008 yılında bir aracın çarpması sonucu yaralanan Rus gencini koruması altına alarak 4 yıldır bakımını üstlenen Gülsüm Kabadayı’nın, yaptığı bu insani davranış, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ı da etkiledi. Kendisi de koruyucu anne olan Attar, Kabadayı’ya bir mektup göndererek bu örnek davranışı nedeniyle kutladı.       Rektör Attar, mektubunda; “Din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın uzattığınız “sevgi eli” bir insana hayat vermiştir. Uzattığınız el; diplomatlarımız ve politikacılarımızın Türk-Rus dostluğuna uzattığı elden daha büyük ve anlamlı bir öneme sahiptir” dedi. Aygün Attar, mektubunda şunları söyledi: “Tarih; Dünyanın hiçbir kadınını, Türk kadını kadar milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştığını yazmıyor ise; sizin gibi hamiyetperver Türk kadınları olduğunu da yazacak ve yazmaya da devam edecektir. Giresun Üniversitesi Ailesi olarak örnek davranışınızdan ötürü bir kez daha sizi kutluyor; esenlikler diliyorum”.
ADINI UMUT KOYDULAR
Gülsüm Ana ve talihsiz Rus gencinin öyküsü 2008 yılında başladı. Antalya'da bir genç trafik kazası geçirdi. Hastaneye kaldırıldı ancak kimliği yoktu. Yoğun bakımdayken hiç bir yakını gelmedi. Aynı hastanede yakını bulunan Gülsüm Kabadayı gence sahip çıktı. Kimliksiz ve konuşamayan, hala ailesi bulunamayan engelli gence hastanede Umut ismi verildi. Dönemin Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun yardımıyla kimlik çıkartıldı ve Mustafa Öz ismi konuldu. Yılar sonra bir Rus gazetecinin yardımıyla gerçek ortaya çıktı. Gülsüm Kabadayı, bu davranışıyla Rusya'da en çok izlenen televizyon programlarından birine konuk oldu, bir anda tanındı ve merhameti ve şefkati Rusları ağlattı ve ülkede günün konusu oldu.
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Aktüel HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
MUHTAR..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Milli Mücadele Ahmet Halis Bey
Y
Cahit AYDEMİR
KİRA GELİRLERİ (GAYRİMENKUL SERMAYE İRADI) Soru ve Cevapları
Y
Aysu BEKÇİ
Diyabetliyim! Beslenmemde nelere dikkat etmeliyim ?
Y
Nuri BEREKET
BİZLER SENİ ALLAH İÇİN SEVMİŞTİK
Y
Ferda AKGÜL
İSTANBUL’U KİM FETHETTİ!
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30