13 Şubat 2020, 11:22 - 
Bulancak Kar Yağışının Etkilerini Atlatamadı!

Bulancak Kar Yağışının Etkilerini Atlatamadı!

Bulancak’ta kar yağışı nedeniyle ortaya çıkan olumsuzlukların tamamını ortadan kaldırmak mümkün olamadı.

Türkiye genelinde ve Karadeniz Bölgesinde başlayan kar yağışı 8 Şubat 2020 Cumartesi tarihinde, Giresun ve ilçelerinde de başladı. 11 Şubat gecesinde etkin yağan kar, Bulancak şehir merkezi ve mahallelerinde sokak ve caddelerde buzlanmaya da neden oldu. Bulancak Belediyesi kar yağışının etkilerini atlatamayıp başarısız oldu.
Bulancak şehir merkezine en son tarih 2016 yılı Aralık ayı kar yağışından sonra 4 sene sonra 8 Şubat 2020 tarihinde kar yağdı. Daha önceki yıllarda, Bulancak Belediyesi kar yağışına karşı hazırlıklı bir şekilde bekliyor gece ve gündüz şehir merkezi mahallerinde sokak, caddelerde araçlarıyla buzlanma olayına karşı kum ve tuzlama çalışmalarında bulunuyordu. Ayrıca karla mücadele yapılarak temizleme çalışmaları sonrasında araçlardan tuz atılıyor ve eğimli sokak ve caddelerde de kum dökülmesi yapılıyor yolun açık olması sağlanıyordu...
Bu tür çalışma faaliyetleri bu seneki kar yağışı ve sonrasında Bulancaklılar şehir merkezinde etkin bir şekilde göremediler. 11 Şubat Salı günü İlçe’nin pazar alışveriş günü olduğundan sabah ve öğle saatlerinde buzlanma nedeniyle pazar alışverişine gidemediler. Bulancak Belediyesi Salı günü öğle saatlerinden sonra, yaptığı çalışmada yetersiz kaldı.
Konuya ilişkin gazetemize konuşan vatandaşlar; kar yağışı sonrasında buzlanma nedeniyle, Belediyenin ilçe mahallerinde ana saatlerinde, araçları ve bu araçlardan sokak ve caddelerde tuzlanma ve kumlama çalışmalarını görmedik. Daha önceki yıllarda karla mücadelede, sitelerin içlerine kadar giren Belediye kar temizleme araçları, çalışmalar yapıyordu. Bu sene Belediye karla mücadelede sınıfta kaldı.” diye konuştular.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
ÖĞRENMEK İÇİN ANLATMAK
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30