11 Şubat 2020, 10:34 - 
Başkan Çelik Seçim Zamanı Verilen Vaadleri Hatırlattı

Başkan Çelik Seçim Zamanı Verilen Vaadleri Hatırlattı

İYİ Parti İlçe Başkanı Nesim ÇELİK Türkiye’nin ekonomik sıkıntısını ve Bulancak’ın sorunlarını dile getirdi.

Çelik iktidarı hedef alarak ülkenin içinde bulunduğu durumu; “Geçmişin ezberleriyle yürüyen bir iktidarın sebep olduklarını hep birlikte yaşıyoruz. Ne diyor Pir Sultan Abdal? ‘Demiri, demirle dövdüler, biri sıcak, biri soğuktu. İnsanı, insanla kırdılar, biri aç, biri toktu.’ Mutfaktaki yangının sebebi de belli, dış politikadaki sıkıntılarımızın sebebi de. İşsizlikteki olağanüstü artışın sebebi de belli, gençlerin evlenememesinin sebebi de. Karşı karşıya olduğumuz tüm sorunların sebebi belli.” Sözleriyle ifade etti.

Çözüm getirilmedi hala çeşmelerden renkli su akıyor

Başkan Recep Yakar’ı hedef göstererek. Seçilmiş yöneticilerin seçimde verdiği sözleri unutmasını dile getiren İyi Parti İlçe Başkanı Nesim ÇELİK; “ İlçemizde içme suyu problemi vardı. Çözüm getirilmedi hala çeşmelerden renkli su akıyor. Çeşmeyi açtığınızda ne renk su akacağını merak ediyorsunuz. Daha öncede sormuştum sayın belediye başkanımıza, evinde ve makamında hangi suyu kullandığını, cevap almadık, cevap vermesini isterdik. Farklı bir durum varsa söylesinler vatandaşımız ona göre gereğini yapsın. Mahalle yollarımızın durumu ortada, Bulancak sadece 15 Temmuz caddesinden ibaret değildir. Ara cadde ve yollarımız siz vatandaşlarımızın malumu, çözüm bekliyoruz. Engelli vatandaşlarımızın otobandan karşıya geçişleri ile makul taleplerine çözüm getirilmiş değil, çok mu zor. Belediyemizin elinde kazanım olarak duran gayrı menkülleri sattınız, satmaya devam ediyorsunuz. Sattıklarınızla issiz gençlerimize çare olacak birtane çözüm sunmadınız. Üreten toplum olamadığımız sürece aç kalmaya mahkum ediliriz. Bunun çözüm ayağı belediyeden geçer.” Dedi.
Adalet haklıdan yana değil güçlüden yana tecelli ediyor

Atanmış yöneticilerin vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinlemekten memnun olup Çözüm getirme konusunda aciz olduğunu savunan Başkan Çelik “Vatandaş olarak sizler adalet arıyorsunuz. Adalet haklıdan yana değil güçlüden yana tecelli ediyor. Nasıl mı anlatalım. Dün suyunu korkmadan içtiğimiz derelerimiz renkli akıyor, sizler üst düzeyde şikayette bulunuyorsunuz. Bir yere kadar çözüme ulaşacak sanıyorsunuz. Bol nasihatla geri gönderiliyorsunuz sonunda haklı talebinizin güçlüden yana sonuçlandığına şahit oluyorsunuz. Üretici durumunda olan vatandaşımızın sebzesini suladığı dere yatağına depo yapmaya kalkılınıyor, Yasal olarak başlanan işde suistimal yapılıyor. Vatandaş şikayet ediyor. Olmaz diyorsunuz. Cimer, Bimer şikayetleri yapılıyor. Sonuç yine haklıdan yana değil, güçlüden yana tecelli ediyor. Bu nasıl yöneticilik anlayışıdır. Bunların çözümü çok mu zor.”
Hukuku paspas eden bir anlayış
“ Bizi yöneten Sayın Erdoğan ve ekibinin ülkeyi ortak akılla, vizyonla, ve geleceği planlayarak yönetmek gibi bir dertleri de, niyetleri de, hiçbir zaman olmadı. Ülkeyi ucube bir sisteme mahkum edip, Ülkemizin geldiği noktada artık her şey daha kötüye gidiyor. Tek adamın iki dudağı arasında, KHK’larla yönetilen, Millet iradesini hiçe sayıp Meclisi etkisizleştiren, Hukuku paspas eden bir anlayışla, Türkiye’yi güvensiz bir ülke haline getirdiler.
Hep söyledik ekonominin patronu güvendir. Demokrasi ve hukukun üstünlüğünün olduğu bir ülke, sermaye için güvenli bir limandır. Yatırım güvenli limanlar arar. Bir ülkede demokrasiyi, hukuku yerle yeksan ederseniz, o ülkeyi yatırımlar için cazip olmaktan çıkarırsınız. Böyle olunca ne olur? İşte bugün olanlar olur. Elde avuçta ne varsa satarak ayakta kalmaya çalışırsınız. Şımarık petrol zengini dostlarınıza, milyonlarca metrekare arazimizi, stratejik kurumlarımızı, yok pahasına satarak, çarkı döndürmeye çabalarsınız. Türkiye bunu hak etmiyor.
Milletimiz bunu hak etmiyor. Verilecek ilk fırsatta milletimiz bunun hesabını seçilmişlerden ve görevini yapmayan seçilmişlerin atadıklarından soracaktır.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
ÖĞRENMEK İÇİN ANLATMAK
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30