27 Ocak 2020, 10:47 - 
Giresun Valiliği

Giresun Valiliği

Elazığ Sivrice’de gerçekleşen deprem sonrası Giresun Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM) zaman geçirmeksizin Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatı ve koordinasyonunda derhal çalışmalarına başladı.

Giresun Valiliği, İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda, Giresun İl AFAD Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Başkanlığı yardım toplama çalışmaları ile ilgili gerekli görüşmeleri ve koordinasyonu sağlandığını duyurdu.
Giresun Valiliğinden yapılan açıklamada; “Deprem afeti sonrasında Cumhurbaşkanlığımızca da “Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) gereğince kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yapacakları yardımlar AFAD koordine- sinde yürütülmektedir. Bu sebeple deprem bölgesine ulaştırılmak istenen yardımların AFAD koordinesinde ulaştırılması” talimatı yayınlanmıştır. Giresun ilimizde yardım toplama konusunda herhangi bir karışıklığa mahal vermemek adına Cumhurbaşkanımızın bildirdiği çerçeve dışında yardım çağrısında veya yardım toplama faaliyetlerinde bulunulmamasını önemle rica ediyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın talimatları gereğince Giresun ilimizden ayni yardım talepleri, İl AFAD Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek olup, ayni yardımlarınız için Giresun İl AADYM Merkezinde gerekli tedbirler alınmıştır.
Toplanacak yardımlar, kullanılmamış yeni malzeme olmak kaydıyla sadece; ısıtıcı, giyecek ve gıda olarak kabul edilmektedir. Yardım malzemelerinin lojistik depolarına sevki İl AFAD Müdürlüğümüzce yapılacaktır.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
ÖĞRENMEK İÇİN ANLATMAK
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30