27 Ocak 2020, 10:38 - 
Giresun'da Fındık Çalıştayı Düzenlenecek

Giresun'da Fındık Çalıştayı Düzenlenecek

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi'nin koordinasyonunda Nisan ayında Giresun'da fındık çalıştayı yapılacağını duyurdu.

AK Parti Giresun İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Öztürk,’’Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürümüz Ahmet Güldal ile geçtiğimiz hafta çarşamba günü bir istişare toplantısı yaptık. Giresun’un fındıkla özdeşleştiğini ve fındık denilince akla ilimizin geldiğini ifade ettiğimiz bu toplantı sonucunda, Nisan ayında Giresun’da ulusal fındık çalıştayı yapılmasını kararlaştırdık’’dedi.
Konuşmasında, Türkiye’nin çok iyi bir fındık sezonu geçirdiğini dile getiren Öztürk;’’2019 yılı ürünü fındık piyasasının düzenlenmesine, fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamamasına ve alım politikalarına ilişkin yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi. Bu konuda çok olumlu geri dönüşler aldık. 2019 yılında ilk defa fındık sezonundan çok önce fiyat ve alım politikası Toprak Mahsulleri Ofisince açıklandı. Üreticimiz ve ülkemiz bu durumdan karlı çıktı. Bu konudaki desteklerinden dolayı üreticilerimiz adına başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Tarım ve Orman Bakanımıza bir kere daha teşekkür ediyorum. Şimdi ise sanayici ve ihracatçılarımız başta olmak üzere kamuoyu Toprak Mahsulleri Ofisi’nin depolarındaki fındık stokunun durumunu merak ediyor. Sayın Bakanımızla gerçekleştirdiğimiz istişare toplantısında bu konuyu da değerlendirdik. TMO’nun depolarında bulunan 80 bin ton civarındaki fındık önümüzdeki günlerde satış politikasının belirlenmesinin ardından piyasaya sunulacak’’diye konuştu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
ÖĞRENMEK İÇİN ANLATMAK
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30