24 Ocak 2020, 11:53 - 
Merkez İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Merkez İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

2019-2020 eğitim-öğretim 2. Yarıyılı öncesi Merkez İlçe Müdürler Kurulu toplantısı, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Kurul toplantısı, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tuncer Turan, Ergin Aybar ve Zafer Balcı ile şube müdürleri Ali Topçu ve Gökay Tuncer ile merkez ilçede bulunan okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Geride bıraktığımız eğitim öğretim 1. yarıyılının genel bir değerlendirmesini yaparak, 2. yarıyıl öncesinde okul ve kurumların hazırlıkları ve yürüteceği faaliyetler konusunda bilgilendirme ve paylaşımda bulundu. Toplantıda Müdür Tosunoğlu tarafından; Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hedefleri doğrultusunda, eğitim kurulları ve zümreler, akademik başarının artırılması kapsamında Yenilenen Temel Eğitim ve Ortaöğretim Programları, LGS ve YKS ile ilgili çalışmalara ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan Örnek Soruların kullanımına ağırlık erilmesi, öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, Veli ziyaretleri gerçekleştirilmesi, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumların faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlere önemli hatırlatmalar yapıldı.
Müdür Tosunoğlu, müdürlere hitaben; Eğitim öğretimde kalitenin yükseltilmesi, akademik başarının artırılması ve il olarak hedeflere ulaşması için tüm yöneticilerin gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.
Toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerin ihtiyaç ve sorunlarını dinlenip, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
ÖĞRENMEK İÇİN ANLATMAK
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30