13 Ocak 2020, 11:05 - 
ANTRENÖR EĞİTİMİ MÜFREDAT PROGRAMI GÜNCELLENİYOR

ANTRENÖR EĞİTİMİ MÜFREDAT PROGRAMI GÜNCELLENİYOR

Antrenör Eğitimi Yönetmeliği güncelleniyor. Antrenör Eğitimi Yönetmeliği’nin 14 Aralık 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından antrenör eğitimi programında yer alan ders müfredatı ve içeriklerinin günümüz şartlarına ve kriterlerine daha uygun hale getirebilmek amacıyla, antrenör eğitimi müfredat programı güncelleme ve geliştirme çalışması başlatıldı. Spor Eğitimi Dairesi Bakanlığınca 8 Ocak’ta, Ankara’da Bilim Kurulu üyeleri ile 13 farklı Üniversiteden 4 Dekan, 20 profesör, 18 doçent ve doktor öğretim üyelerinin katılımıyla Antrenör Eğitimi Müfredat Programı çalışma toplantısı yapıldı.

“Antrenör Eğitimi Programı içerisinde yer alan ders konuları ve içerikleri güncellenerek belirlendi”
Toplantıda Antrenör Eğitimi Programı içerisinde yer alan ders konuları ve içerikleri güncellenerek belirlendi. Ders konu içerikleri Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi kapsamında belirlenen sekiz yetkinlik seviyeleri dikkate alınarak hazırlandı. Yeni program, modüller yapıda en fazla 5 modül yer alacak şekilde hazırlandı. Hazırlanan programda en az üç en çok beş ders konusu yer alacak. Her ders konusunda en çok sekiz ünite bulunacak.
Antrenör Eğitimine yönelik çalışmalar önümüzdeki günlerde de devam edecek. Çalışma toplantısı sonrasında güncellenen ve belirlenen ders içeriklerine göre öğrenme çıktıları ve kazanımları, Bilim Kurulu danışmanlığında hazırlanıp son şekli verilecek.
Federasyonlara yönelik olarak da bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı
9 Ocak’ta ise, Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin uygulamasına ilişkin, tüm spor federasyonlarına yönelik olarak bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.
Bakanlık konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya federasyonların genel sekreterleri, eğitim kurulu üyeleri ve antrenör kurslarından sorumlu personel olmak üzere 192 kişi katıldı.
Toplantıda yeni yönetmelik hakkında katılımcılara bilgiler verildi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Spor HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
DEĞERLERİMİZ
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30