13 Ocak 2020, 10:57 - 
FKB Başkanı Bayraktar: Talepleri Karşılayamıyoruz

FKB Başkanı Bayraktar: Talepleri Karşılayamıyoruz

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, “Dünyanın birçok ülkesine ürün satıyoruz hatta talepleri karşılayamıyoruz, üretimimiz eksik diye. Türkiye’de her ay 10 milyon liralık talep bekliyor, üretememişiz” dedi.

FİSKOBİRLİK Mali Genel Kurulu, Entegre Fındık İşleme Tesislerinde (EFİT A.Ş) tesislerinde gerçekleşti. 2018-2019 yılı verileri ve bazı maddelerin görüşüldüğü FİSKOBİRLİK Olağan Mali Genel Kurulunda FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'da bir konuşma gerçekleştirdi.
Yönetim kurulu Başkanı Bayraktar, FKB'nin Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni yatırım yaptıklarını vurgulayarak, Giresun kalite fındıkların coğrafi işaret tescili aldıklarını, artık kimsenin FİSKOBİRLİK'e başvurmadan Giresun kalite fındık satışı yapamadığını söyledi.
Bayraktar, yurt içinin yanı sıra yurt dışına da fındık ürünlerini sattıklarını söyleyerek, “Bu kurum artık yola çıktı, destek verilirse 3 yılda tamamlar, verilmezse 5 yılda tamamlar ama bu kurum yolda. Demin de söyledim dünyanın birçok ülkesine ürün satıyoruz hatta talepleri karşılayamıyoruz üretimimiz eksik diye. Ben entegre tesisine uğrarım her geldiğimde, sorarım bırakın yurt dışını Türkiye'de ne kadar talep bekliyor diye? En az 10 milyon her ay, her ay 10 milyon liralık talep bekliyor, üretememişiz” dedi.
Gerçekleştirilen toplantıda muhalefet il başkanlarına konuşma izni verilmedi. CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge tarafından bu duruma itiraz etti ama divan tarafından bu itirazı kabul etmedi. Genel Kurulda sadece Ak Partinin 2 milletvekilinin konuşmasına izin verildi. FİSKOBİRLİK Mali Genel Kuruluna AK Parti Giresun Milletvekilleri Sabri Öztürk, Kadir Aydın ile siyasi parti temsilcileri katıldı. Mali Genel Kurulda divan başkanlığını ise Engin Tekintaş yaptı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
DEĞERLERİMİZ
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30