08 Ocak 2020, 11:47 - 
Bulancak’ta Bilim Söyleşilerinde 4950 öğrenciye ulaşıldı

Bulancak’ta Bilim Söyleşilerinde 4950 öğrenciye ulaşıldı

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin evrensel ve insani değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve öz güven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak, hayallerini gerçekleştirebilecekleri imkânlar oluşturmak öncelikli amaçlarından biri olduğunu vurguladı.

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “bu amacın gerçekleşmesi bağlamında; TÜBİTAK, toplumumuzun bilime ve teknolojiye olan ilgisini, sevgisini ve farkındalığını artırmak amacıyla 2014 yılından bu yana, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından, alanında uzman bilim insanlarını özellikle dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilerle buluşturma ve öğrencilerin bilime ilgisini pekiştirme amacı ile "Bilim Söyleşileri" adı altında etkinlikler dizisi başlatmıştır.”dedi.

4950 öğrenciye ulaşılmıştır

2019 yılında 748 bilim insanının katılımı ile 81 şehirde toplam 1054 kurumda bilim söyleşileri düzenlenmiştir. Bulancak’ta ise 19 bilim insanı, 22 okulda 25 oturum gerçekleştirdi. Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu oturumlarda Bulancak’ta 4950 öğrenciye ulaşıldığı bilgisini verdi.
Öğrenciler birbirinden değerli bilim insanlarıyla buluşarak; finans sektörü, siber zorbalık, spor bilimleri, döküm malzemeler, bilim insanı olmak, ağız diş sağlığı, biyo-çeşitlilik, nükleer enerji, iletişim teknolojileri, graf teori, genetik, kariyer planlama, tekstil teknolojileri, yeraltı suları, hematoloji, gıda teknolojileri konularında söyleşiler gerçekleştirildi. Bu söyleşiler bir yandan önemli bilgi birikimlerinin oluşmasını sağlamış bir yandan da öğrencilerin merak duygularını tetiklemiş ve ufuklarını açmıştır. Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin başında meraklı, ufku açık, girişimci, araştıran, sorgulayan öğrencidir. Bilim söyleşileri bugünden yarına aralanan güzel günlerin kapılarını aralamıştır.
Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Bu çalışmaları gerçekleştirmek için imkân sağlayan TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkanlığına, söyleşilerde bizleri yalnız bırakmayan Sayın Kaymakamımız Ali İkram TUNA'ya, uzak yakın demeden öğrencilerimize dokunmak için ilçemize gelen birbirinden değerli bilim insanlarımız; Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Afşin ŞAHİN, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şule Yüksel ÖZMEN, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman BULUT, Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferhat GÜL, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim TEKDEMİR, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Didem ATABEK, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Emre YAPRAK, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Nazife ASLAN, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Özlem ÇAKIR, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şerife BÜYÜKKÖSE, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur ÇEVİK, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Utku PERKTAŞ, Hacettepe Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Serhat ÖZTÜRK, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Hatice GÜRCÜM, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şebnem ARSLAN, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selami Koçak TOPRAK, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Leyla Nesrin KAHYAOĞLU'na, söyleşilerin gerçekleştiği okullarımızda özverili çalışan okul müdürlerimize, söyleşilerin düzenli olması için çaba harcayan okul idareci ve öğretmenlerine, ülkemizin geleceği olan değerli öğrencilerimize, etkinliğin gerçekleşeceği salonların ses ve projeksiyon bağlantılarını sorunsuz çalışmasını sağlayan öğretmenlerimize, misafirlerimizi ağırlamada kusur etmeyen Bulancak Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Menderes Yüksel'e, hocalarımızı yalnız bırakmayan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail SARIGÜL'e, bilim söyleşilerinin koordinasyonunu sağlayan Proje Koordinatörü Cem Mutlu TÜRKSEVEN'e bizlere destek olan değerli basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ederim" dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
DEĞERLERİMİZ
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30