15 Ekim 2019, 10:38 - 
Ekiz; “Hastane İçinde Hastane Olmaz”

Ekiz; “Hastane İçinde Hastane Olmaz”

Giresun Türk Sağlık Sen Şube Başkanı İbrahim EKİZ, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Giresun A.İlhan ÖZDEMİR Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde hizmet sunumu birleştirilerek Afiliye edilmesindeki yaşanan sorunları dile getirdi.

Şube Başkanı Ekiz yaptığı yazılı açıklamada; “Sağlık Bakanlığı tesislerinde 24 saat özveri ile sağlık hizmeti sunan çalışanların moral ve motivasyonunu etkileyen faktörlerden biri de işyerlerindeki sosyal hayattır.Sağlık kuruluşlarında çalışanların iş, yaşam ve hizmet kalitesi ile moral motivasyonu düzeylerinin yüksek olması sağlık hizmeti sunumunda verimliliğin artırılması açısından önem arz etmektedir. İş yerlerinde zamanın kaliteli ve çalışanlar tarafından istekli ve arzulu bir şekilde geçirilmesi çalışma sonucu ortaya çıkan hizmetin kalitesini de önemli ölçüde etkilemektedir. Hal böyleyken ilimizde bulunan sağlık kuruluşlarında tam da tersi uygulanmaktadır.Bilindiği üzere, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Giresun A.İlhan ÖZDEMİR Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde hizmet sunumu birleştirilerek Afiliye edilmiştir, yani Tıp Fakültesi Hastanesi hizmet binası yapılana kadar Üniversite çalışanları ile Sağlık Bakanlığı hizmet sunumunun ortaklaşa yapılmasıdır. Hizmet sunumu gerçekleşmiş ancak çalışanlar arasındaki iş barışı moral motivasyon sıfırlanmıştır. Bunun sebebi ise açıkça hizmet sunumundan elde edilen döner sermaye gelirlerinin eşit ve adil dağıtılmamasından kaynaklandığı aşikardır.Yine bilindiği üzere Teyyaredüzü Mahallesine yapılacak olan Tıp Fakültesi inşaat ihalesi geçmiş yılarda iptal edilmiştir. Tıp Fakültesi Hastane-sinin yapılıp yapılma-ması ile ilgili bir açık- lama bulunmamaktadır.Sağlık Bakanlığı tarafından İlimiz Aksu Mahallesi Seka arazisi üzerine 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılmakta olup inşaatı devam etmektedir. İnşaat bittiğinde bu Hastanenin yine ortak mı kullanılacağı, Tıp Fakültesi mi olacağı, mevcut Hastanenin mi taşınacağı, Hangi personellerin gideceği , kriterlerinin ne olacağı yönündeki belirsizlik ve soru işaretleri çalışanları tedirgin ve huzursuz etmektedir.Çalışanların sesi ve temsilcisi olan Türk Sağlık Sen olarak; Mülki amirlerin ve siyasi erkin bir araya gelmesi sonucunda, Seka arazisine yapılan Hastanenin inşaatı bittiğinde Tıp Fakültesinin taşınmasını ve Afiliye anlaşmasının bitirilmesini istiyoruz.Bir Atasözünde “Göç üstünde göç olmaz” denildiği gibi” Hastane içinde Hastane olmaz diyoruz. Eğer sistem aynı şekilde devam ederse sorunlarda katlanarak devam edecektir.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
AÇLIKLA MÜCADELE
Y
Osman KIROĞLU
VAH FİSKOBİRLİK VAH.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30