09 Ekim 2019, 10:25 - 
Giresun İl Turizm İcra ve Yönetim Kurulu Toplandı

Giresun İl Turizm İcra ve Yönetim Kurulu Toplandı

Giresun İl Turizm İcra ve Yönetim Kurulu’nun 2019 yılı ikinci toplantısı, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirildi.

Giresun Ramada Otelde, Turizm Koordinasyon Kurulu çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yapılırken, 2019 yılının ilk toplantısında alınan kararlar ve 2019 Yılı Eylem Planı’nın içeriği ile Fuar ve Tanıtım Günleri Eylem Planı gözden geçirilerek, tanıtım faaliyetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.
Toplantıda yaptığı konuşmasında, ilimizin; doğası, yaylası, mineralli suları, dağları, gastronomisi, tarihi ve kültürel dokusuyla zengin bir yapıya sahip bulunduğunu belirten Vali Sarıfakıoğulları, “Geçtiğimiz ay içinde yapılan Giresun Gastronomi Günleri ile ülkenin önemli gastronomi otoriteleri tarafından gastronomi zenginliğimiz ortaya çıkarılmıştır. İlimizin vejetaryen mutfağının çok önemli olduğu yazılı ve görsel basında paylaşılmıştır. Turizm Eylem Planını hayata geçirerek, bu plan çerçevesinde; Turizm Koordinasyon Kurulu’nu, Turizm Yönetim İcra Kurulu’nu, Sektörel İzleme Kurulu’nu ve çalışma gruplarını faaliyete geçirdik. Kamu kurum ve kuruluşları bu oluşuma çok önemli destek sağladılar. Böylelikle ‘Turizm Eylem Planı’ rehberliğinde daha hızlı hareket etme olanağı bulunmuş oldu” dedi.
Turizmle ilgili ilimizde yapılan ve yapılacak alt yapı çalışmalarına da değinen Vali Sarıfakıoğulları, “Altyapı çalışmaları olarak tarihi Zeytinlik Mahallesi’nde kamulaştırmalara başlayacağız. Zeytinlik Mahallesini bir merkez haline getirmek için bir meydan oluşturmayı planlıyoruz. Halen bina onarımlarına ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarına devam edilmektedir. Zeytinlik Mahallesinde ki çalışmalarda iyi noktada bulunmaktayız. Yayla ve tabiat parklarında gelişme planları onay aşamasındadır. 2020 yılında yaylalardan altyapı eksikliklerini gidermek için yatırım çalışmalarına başlanacaktır. Özellikle WC ve lavabo sorunlarını gidermek için kiralama ve hizmet alımı yoluyla sürekliliği sağlayacak çalışmalar yapılacaktır. Kerasus olarak adlandırılan alan 5 yıldızlı otel yapılması için ihaleye çıkarılarak, ihaleyle ilgili sözleşme içerikleri bütün grup ve zincir otellere gönderilmiştir. Amacımız ilimizde bir tane 5 yıldızlı otel olmasıdır. Yaylalarda turizm yatırımlarının önünü açmak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için yıkımlar yaptık. Ancak bu yıkımlarla ilgili kamuoyundan gerekli desteği göremedik. Bu konuda kamuoyundan gerekli desteği bekliyoruz. Fuarlara; kamu ve özel sektörlerle katılmak istiyoruz. Özellikle Göbeklitepe Fuarına mutlaka katılım sağlamalıyız. Turizm Koordinasyon Kurulu ile Turizm Eylem Planı çerçevesinde, kamu ve özel sektörün turizm alanında tek çatı altında bir araya gelmesi sağlanmıştır. Turizm sektörü-nün Giresun Üniversitesi’nin desteğiyle eğitim programına alınması, sektörün gelişmesi için çok önemli olacaktır” açıklamalarında bulundu.
Toplantıda; Turizm Koordinasyon Kurulu çalışmaları, 2019 yılı 1.Toplantısında alınan kararlar ve 2019 yılı Eylem Planının içeriği, Fuar ve Tanıtım Günleri Ey-lem Planı ve tanıtım çalışmaları ile ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci tarafından katılımcılara yönelik sunum yapıldı.Toplantıya katılan; Giresun Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ve sektör temsilcileri de yaptıkları konuşmalarda, turizmin Giresun için en önemli sektör olduğunu belirterek, birlikte hareket edileceğine vurgu yaptılar.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30