08 Ekim 2019, 11:14 - 
Giresun Hep Kaybeden Taraf Oldu

Giresun Hep Kaybeden Taraf Oldu

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali KARA yaptığı yazılı basın açıklamasında Doğu Karadeniz İllerinin merkezi konumunda olan ilimizin özelleşme ve özerkleşme kanunu sonucu ekonomik olarak komşu illere göre çok önemli kayıplar yaşamaya devam ettiğini savundu.

Başkan Kara yapmış olduğu açıklamada; “İlin ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümü için elimizden gelen tüm çabaları ve gayretleri göstererek kısa, orta ve uzun vadede ki önerilerimiz gerek Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak gerek Birliğimizin öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşları olarak Siyasilere, İlgili Bakanlıklara ve Cumhurbaşkanımıza partiler üstü bir anlayışla ilettik ancak Giresun ve Giresunlu’nun sesini bir türlü istenilen şekilde duyuramadık. Sonuçta komşu iller iktidar imkanlarını en iyi şekilde kullanmanın avantajı ile büyük yatırım hizmetleri alırken ülkede her ile mutat gönderilen kamu bütçeleri ile bizleri yatırım yapılıyor diyerek oyaladılar. Giresun hep kaybeden taraf oldu zaman zaman kamu oyu ile bu olumsuzlukları paylaştığımızda eleştirilen bizler olduk. Sonuçta ise Giresun’la komşu iller arasında uçurumlar oluşmaya başladı. Giresun olarak görüyoruz ki mücadele edildiğinde ve işin peşi bırakılmadığında hizmetler Ordu’da, Trabzon’da, Rize’de nasıl devam ediyor. İlimizde devlet yatırımları büyük oranda durmuşken Ordu’da. Samsun’da, Trabzon’da aralıksız devam etmekte. Rize Çevre Yolu için Karayolları Genel Müdürlüğü acele kamulaştırma kararı çıkarabilmektedir. Bu da kararlı ve dik duran sorunları ortak olarak çözen iradenin başarısı olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sonuç olarak işini takip eden iller bu iktidar döneminde çok büyük yatırımlar alabilmekte ve gelişmelerini büyük ölçüde tamamlamaktadır. Giresun olarak bir bütün olup sorunları çözüm için iktidarı, muhalefeti , basını sivil toplumu bir araya gelerek Giresun’un kalkınması ve gelişmesi için hayati önem arz eden;
1-Giresun Çevre Yolu Projesi
2-Erzincan,Gümüşhane,Tirebolu,Trabzon tren yolu projesi
3-Giresun-Dereli,Şebinkarahisar-Sivas yolu
4-Giresun Şehir Merkezi girişi projesi için en son Rize çevre yolu için alınan acele kamulaştırma kararı örneği ile sıcağı sıcağına halkımıza seslenerek Sayın Vekillerimizin ellerinin güçlü olabilmesi için onlara sahip çıkmalıyız. Bu vesile ile; Sayın Milletvekillerimize çağrı yapıyorum. Giresun hepimizindir bu gün ki sorumluluklarımızı yerine getirerek gelecek kuşakların önünü açabilmek için, tüm Giresunlular olarak siyasi kaygıları bir yana bırakalım. Seferberlik ilanı yaparak Milletvekillerimizin öncülüğünde bir heyet oluşturarak sonuç alınıncaya kadar Ankara’yı mesken tutmayı esnaf teşkilatı olarak öneriyoruz.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30