08 Ağustos 2019, 10:14 - 
Çocuk Evleri Sitesi Çocuklarına Rip Akıntı Bilgilendirmesi Yapıldı

Çocuk Evleri Sitesi Çocuklarına Rip Akıntı Bilgilendirmesi Yapıldı

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ve Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde kalmakta olan çocuklar; Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın da katıldığı etkinlikte rip akıntısıyla ilgili bilgilendirildiler.

Yaz mevsiminin başlamasıyla; deniz, dere, ırmak, gölet, baraj vb. yerlerde meydana gelen boğulma ve kaybolma gibi olaylara karşı alınabilecek önlemler kapsamında 7 Ağustos Çarşamba günü saat 11.30’da Giresun merkez Polisevi Plajında etkinlik düzenlendi.
Çocuk evleri sitesinde kalmakta olan çocuklara Rip akıntısı bilgilendirmesinin yapıldığı etkinlik-te, boğulma olaylarının en sık görülme şeklinin “Çeken (Rip) Akıntı” olduğuna dikkat çekilerek bu tür akıntının özellikle Karadeniz kıyılarında sürekli olarak meydana geldiği belirtildi.
Etkinlik boyunca sevgi evleri çocuklarıyla yakın-dan ilgilenen Vali Sarıfakıoğulları, yaptığı açıklamada; “Karadeniz’de rip akıntısına dikkat çekmek için bugün sevgi evlerindeki çocuklarımızı Emniyet Müdürlüğümüzün Plajında misafir ettik. Burada Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzden bir antrenörümüz eşliğinde çocuklarımız hem denize girme imkânına kavuştular hem de ters dip akıntısıyla ilgili bilgi aldılar. Bütün vatan-daşlarımıza ricam özellikle dalgalı havalarda denize girmemeleri. Ters rip akıntısıyla karşı karşıya kaldıklarında akıntıya karşı yüzmeye çalışmamaları, kendilerini bırakmaları ve akabinde de akıntının etkisinden kurtuldukları an en yakın kara noktasına yüzmeleri. Bu konuda maalesef zaman zaman acı olaylarla karşılaşıyoruz. Bu acı hadiselerin yaşanmaması için tüm hemşerilerimizden bu hususlara dikkat etmelerini rica ediyorum. Ayrıca yine İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından Sevgi Evlerimizdeki çocuklar bugün misafir edilecekler. Onlara ikramlarda bulunulacak ve eğlenceli keyifli gün geçirmeleri için polis ağabeyleriyle beraber aktiviteler gerçekleştirecekler. Bu vesileyle de İl Emniyet Müdürümüze ve personellerine de teşekkür ediyorum” dedi. Etkinliğe; Vali Harun Sarıfakıoğulları, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay B. Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, emniyet personeli, yüzme antrenörleri ve çocuk evleri sitesi çocukları katıldı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
DEĞERLERİMİZ
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30