08 Ağustos 2019, 10:13 - 
Bulancaklı Tahnit Uzmanı Geleceği Bilinçlendirmek İstiyor

Bulancaklı Tahnit Uzmanı Geleceği Bilinçlendirmek İstiyor

Bulancak’ta tahnit sanatıyla (hayvan doldurma/mumyalama sanatı) uğraşan Avcı Kenan Özdemir, doğada yasal yollarla avlanan, kaza sonucu ya da yaralanma sonucu telef olan hayvanları doldurarak yeniden hayat veriyor. Özdemir yaptığı tahnit uygulamalarını iş yerinde sergiliyor.

1989 yılında Ankara’da tahnit ustası olan ve alanında başarılı çalışmalarda bulunan bir arkadaşının yanında bu işe merak salan, araştırmalarda bulunan, seminerlere ve eğitimlere katılan Özdemir, 1991 yılında tam anlamıyla aktif bir şekilde Tahnit ustası olmaya karar verir. Başarılı çalışmalarda bulunan Kenan Özdemir’in iş yerindeki sergisini yurt dışında gelen ve ülkemizde tahnite meraklı olan insanlar ziyaret ediyor.
Bölgeye özgü doğal hayatta bulunan hayvanların çoğunlukta olduğu bu doğal hayat müzesinde; Karaca, Geyik, Sansar, Tilki, Keklik, Sülün, Kaya Kartalı, Yılan gibi hayvanların doldurulmuş tahnitleri yanında Ayı ve timsah gibi en vahşi hayvanlar var.
Uzun yıllardır avcılık ve tahnit sanatıyla uğraştığını ifade eden Avcı Kenan Özdemir; “Bizler doğa düşmanı değiliz, hayvanları ve doğayı seviyoruz. Burada sergilediğimiz hayvanların tamamı yasal yollarla avlanmış, kaza ve yaralanma sonucu hayatını kaybetmiş hayvanlardır. Ölen hayvanları doldurup ölümsüzleştiriyoruz. Bu sebeple insanları bilinçlendirmek ve özellikle de çocukların tahnit hakkında bilgi edinmesi için Bulancak Kaymakamlığı ve Bulancak Belediyesi’nden destek bekliyoruz. Çalışmalarda maddi manevi desteğini esirgemeyen Piraziz belediye başkanı Hüseyin Görgülüoğlu’na teşekkür ediyorum. Aynı desteği Bulancak’ta ki yöneticilerden istiyorum.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
DEĞERLERİMİZ
Y
Osman KIROĞLU
KAÇAK YAPILAR.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30