10 Temmuz 2019, 10:22 - 
TEKNOPARK Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

TEKNOPARK Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK)yönetici şirket oluşturma çalışmaları kapsamında, Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında bir toplantı yapıldı.

27 Şubat 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Giresun 2.OSB içerisinde kurulması kararlaştırılan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici şirket ve yönetim kurulu oluşturulması çalışmalarına kapsamında yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Vali Sarıfakıoğulları, “Bu toplantıda hem bugüne kadar almış olduğumuz mesafeyi konuşacağız hem de önümüzdeki dönem yol haritasını ortaya koyacağız. Arzumuz şirket sözleşmesinin bir an önce hazırlanarak bir şahsiyet kazanması ve organize sanayi bölgesinde tahsis ettiğimiz yerlerde hem fiziki hem de içerik olarak hayata geçirilmesi ”dedi.
Toplantıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi tanıtım sunumunun ardından, kurulacak yönetici şirketinin, yönetim kurulunun ve denetleme kurulunun oluşturulması konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Ülkemizin milli sanayi hamlesinin, önemli unsurlarından biri olan Teknoloji Geliştirme Bölgesinde(TGB) oluşturulacak ARGE alanları, ARGE ofisleri ve kuluçka alanları sayesinde ilimizde ve bölgemizde ARGE çalışmaları yapan veya yapmak için fırsat kollayan şirketler, genç girişimciler, öğrenciler ve akademisyenler teknoloji geliştirme bölgemizde alanlardan faydalanabilecek ve ARGE niteliğinde çalışmalar yapabilecektir. Teknokent’ler içerisinde yer alacak şirket ve girişimciler birçok vergi muafiyetinden faydalanabilecek ve böylelikle girişimcilerimize birçok kolaylıklar sağlanacaktır. Yine TGB içerisinde kurulacak şirketlerde çalıştırılacak nitelikli personel istihdamı da ilimiz ve bölgemiz için oldukça önemli olacaktır.
Toplantıya Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra Giresun Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektör V. Prof.Dr. Yılmaz Can, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, Giresun 2.OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. M.Anıl Kaya, Giresun Ticaret Borsası, Fiskobirlik, Karadeniz İhracatçılar Birliği ve Giresun İl Özel İdare kurum yetkilileri katıldı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
GİRESUN’DA SİYASET.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30