11 Haziran 2019, 10:21 - 
İvme Destek Paketi İmalat Ve İhracata Dönük Önemli Bir Finansman Desteğidir

İvme Destek Paketi İmalat Ve İhracata Dönük Önemli Bir Finansman Desteğidir

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ‘İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi’nin, ülkemizin ekonomik sürecine katkı sağladığını ifade ederek, paketin yerli üretim ve yatırım kararlılığının göstergesi olduğuna vurgu yaptı.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çakırmelikoğlu; “Türkiye ekonomisindeki süreç ve bu bağlamda açıklanan İVME Finansman Paketi ülkemizin geleceğine yönelik olduğunu göstermektedir. Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak tarafından açıklanan İVME Finansman Paketi 30 milyar TL’lik finansman imkanının yatırım, üretim ve istihdam seferberliğine yeni bir soluk getireceğine, söz konusu destek paketinin Türkiye’nin uzun yıllardan bu yana kanayan yarası olan cari açık için panzehir niteliği taşıdığına inanıyoruz. Sayın Bakanımız tarafından açıklanan destekler Giresun gibi fındık ve çayın yanında metal ürünleri ile içecek sanayi imalatında öne çıkan bölgelerin desteklenmesine önemli katkı sağlayacaktır. Geçtiğimiz yılı 152 milyon dolarlık dış ticaret işlemi ile kapatan Giresun, bu desteklerle birlikte ülkemizin milli ekonomi hamlesine ivme kazandırmayı sürdürecektir. Önümüze sunulan bu destek paketlerinden Giresun gibi vilayetlerde imalat ve ihracat yapan firmaların daha fazla faydalandırılması/faydalanması gerekmektedir. Bu bağlamda imalat ve ihracata yönelik İVME Destek Paketi’nin 500 bin lira ve üzerinde olmak üzere 1 yılı ödemesiz, 36 ay ile 60 ay arasında vadeyle bir kredi paketi olduğunu hatırlatmak isteriz. “ dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
PROGRAMSIZ EĞİTİM..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30