19 Mayıs 2019, 10:00 - 
Giresun Uşakları Ve Topal Osman Ağa Bu Ülkenin Kahramanlarıdır

Giresun Uşakları Ve Topal Osman Ağa Bu Ülkenin Kahramanlarıdır

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetin Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa’yı hedef alan Pontus yalanı etkinliği üzerine bir açıklama yaptı.

Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu açıklaması şu şekildedir;
“Misak-ı Milli sınırlarının korunması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu aşamasında kritik görevler üstlenmiş olan 42. ve 47. Gönüllü Alayları ile düşmana karşı bir çok cephede savaşmış Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa, bu ülkenin gizli kahramanlarıdır.
Dolayısıyla sözde Pontus yalanıyla Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa üzerinden algı oluşturmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti’nin iç ve dış düşmanları tarafından 18 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da yapılmasının planlandığını öğrendiğimiz “Pontus Soykırımı 100.Yılı Belgeseli ve Konferansı” en hafif tabir ile ülkemizin birlik ve bütünlüğüne vurul- mak istenen bir darbedir. Özetle sözde Rum Soykırımı yalanı ile ülkemiz üzerine çöreklenmek isteyenlerin bir oyunudur.
Topal Osman ve Giresun Uşakları’nın Kurtuluş Savaşı öncesi ve sonrasında ülkemizin bağım-sızlığı noktasında ki mücadeleleri asla unutulamaz. Kurtuluş savaşı döneminde dış mihraklar tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi’nde beslenen ve yüzyıllarca kardeşçe yaşamış toplulukların arasına nifak sokan Rum Çetelerini bozguna uğratan ve ülkemizin bölünmesinin önüne geçen Yarbay Topal Osman ve silah arkadaşlarının katil ve soykırımcı gibi gösterilmek istenmesini kabul etmeyeceğimiz gibi sürece sessiz kalmamızda söz konusu olamaz. Özellikle bu tür eylemlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentinde planlanmasını tasvip etmediğimizi, aksi takdirde böyle bir hain programın ülkemizin birlik ve bütünlüğü için canlarını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizin kemiklerini/yüreklerini sızlatacağını hatırlatmak isteriz. Yalan yanlış bilgiler ile Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa’nın katil gösterildiği film ve konfera-nsların Türkiye Cumhuriyeti sınırları başta olmak üzere Dünya’nın neresinde olursa olsun bu tür bir algı ile kamuoyuna servis edilmek istenmesini bir bütünün parça senaryosu olarak görmekteyiz. Bu çerçevede sürece dahil olan bilinçli yada bilinçsiz özgürlük eylemleri kisvesi altında, yalan-yanlış senaryolar içeren konferans ve film organizasyonlarının bir an önce durdurulmasını ve ivedilikle gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını bekliyor, ayrıca süreci yakından takip etmekte olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla ifade etmek istiyorum.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
PROGRAMSIZ EĞİTİM..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30