10 Nisan 2019, 10:48 - 
“Bugünlerin Yarını İçin; Çocuk İstismarı ve Çocuk Hakları” Paneli Gerçekleşti

“Bugünlerin Yarını İçin; Çocuk İstismarı ve Çocuk Hakları” Paneli Gerçekleşti

Giresun Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı ile Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) tarafından düzenlenen “Bugünlerin Yarını İçin; Çocuk İstismarı ve Çocuk Hakları” konulu panel, UCİM kurucuları; Saadet Özkan ve Yücel Ceylan'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisde-mir Konferans Salonunda düzenlenen programda, UCİM Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Özkan, Başkan Yar-dımcısı Yücel Ceylan, GRÜ Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Da-nışmanlık Anabilim Dalı akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Şirin Bozkurt ile Eynesil Kamil Nalbant MYO Çocuk Ge-lişimi Bölümünden Öğr. Gör. Ertuğrul Meşe konuşmacı olarak yer aldı.
Ulusal ve uluslararası çerçevede gö-rülen çocuk istismarı ve ihmalini önlemek amacıyla 2017 yılında kurulan Sa- adet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) tanıtım filmiyle başlayan programda ilk olarak Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Meşe kürsüye çıktı.
Sunumunda Türkiye’de ve dünyada yaşanan çocuk hakları sorununa dik-kat çeken Meşe’nin ardından Dr. Öğr. Üyesi Şirin Bozkurt, çocuk istismarını önlemek için ailelere ve çocuklara verilecek eğitimlere değindi. Ço- cuk istismarını kolaylaştıran geleneksel bazı davranışların değişmesinin önemine vurgu yapan Bozkurt’tan sonra UCİM Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan söz aldı. Ceylan konuşmasında; derneğin nasıl kurulduğuna, kuruluş sürecinde yaşananlara ve bugüne kadar yapılan çalışmalara yer verdi. Programın son konuşmacısı olan UCİM kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Özkan, dernek olarak yaptıkları çalışmalara ve karşılaştıkları engellere değinerek sözlerine başladı. Ülkemizde yaşanan çocuk istismarı vakalarına ilişkin istatistiklere yer veren, bu konuda alınan ve alınması gereken tedbirlere değinen Özkan, çocuk istismarının toplumdaki önemli sorunlarından biri olduğunu ifade etti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Çelik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Tosun, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş, Giresun Üniversi akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katıldığı program, Prof. Dr. Canan Çelik’in konuşmacılara teşekkür belgelerini takdim etmesiyle sona erdi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
YSK ! E. İMAMOĞLU
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30