10 Nisan 2019, 10:44 - 
“İlmek İlmek Destek”ten Türkiye Derecesi

“İlmek İlmek Destek”ten Türkiye Derecesi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, ÖNDER-İmam Hatipliler Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Deniz Feneri Derneğince bu sene 4.sü düzenlenen “İyilik Okulu” proje yarışmasında Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye’de ilk dörtte yer almayı başardı. Ülke çapında düzenlenen yarışmada İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor kate-gorisinde “Anadolu İmam Hatip Liseleri Uygulamalı İyilik Projesinde” Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri: Hasan Dizdar, Mehmethan Yıldırım, Tolga Kahveci ile Ubeydullah Yılmaz tarafından hazırlanan ve proje danışmanlığını Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Pervin Demir’in yaptığı “İlmek İlmek Destek” projesiyle büyük bir başarıya imza atarak Türkiye’de ilk dört proje arasında yer almayı başardılar.

Proje ekibi öğrencilerinin iyilik yolculuğuna çıkma amaçları: sınır ötesi harekatta görev alan Suriye’deki askerlere atkı, bere örerek manevi destek vermek; projeye destek veren öğrenci-lerde ve halkta birlik, beraberlik, yardımseverlik duygularını pekiştirmek; bu vatanın kolay savu-nulmadığı, çok büyük fedakarlıklar gerektirdiği konusunda farkındalık oluşturmak; vefanın önemini vurgulamak; değerler eğitiminin ne olduğu-nu anlatmak yerine yaşatmak. Dereceye giren projeler ve okulların ödülleri, önümüzdeki günlerde Ankara’da MEB Şura Salonu´nda protokol, MEB yetkilileri, dereceye giren projelerin öğrencileri, danışman öğretmenler, ilgili okul-ların yetkilileri, halkın ve medya temsilcilerinin katılımıyla yapılacak ödül töreninde sahiplerine takdim edilecektir. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü olan proje ödül töreninde açıklanacaktır. Derecelendirmenin ödül töreninde açıklanacağı projelerin isimleri ve okulları alfabetik (proje ismine göre) olarak şu şekilde belirlenmiştir: ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ * Annesinin Kaderini Omuzlayan Miniklere İyilik– MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/SULTANGAZİ/İSTANBUL * Görme Engelliler İçin Dokunsal Eğitim Materyalleri ve Haritalar- ŞEHİT FATİH KALU KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / YUNUSEMRE/MANİSA * İlmek İlmek Destek– BULANCAK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/BULANCAK/GİRESUN * İyilik Benim Elimde– ADAPAZARI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / ADAPAZARI / SAKARYAYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
YSK ! E. İMAMOĞLU
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30