19 Mart 2019, 10:23 - 
Karabıçak;“5 Yılda 85 Milyon Liralık Yatırım Yaptık”

Karabıçak;“5 Yılda 85 Milyon Liralık Yatırım Yaptık”

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, 5 yıl önce verdikleri vaatlerin tamamını gerçekleştirdiğini söyleyerek geçen süre içinde yaptıkları hizmetleri anlattı.

İlçeye geçen 5 yıllık süre içerisinde yaptığı yatırımları anlatan Başkan Karabıcak, 20 milyon lira değerinde alt yapı, 15 milyon lira değerinde üst yapı ve 50 milyon lira değerinde ise devlet destekli yatırım yaptıklarını açıkladı. Başkan Karabıçak “2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde vatandaşlarımızın teveccühü ve destekleriyle Tirebolu Belediye Başkanlığı görevine seçildik. İlk olarak ilçemizin sorunlarının başında gelen yıllardır yenileme ve geliştirme çalışması yapılmayan alt yapı önceliğimizdi. Tüm mahallelerimizde, cadde ve sokaklarımıza planlı ve kapsamlı bir alt yapı çalışması başlattık. Alt yapı çalışmalarımız tamamlandığı bölgelerimize çalışmalarına hemen peşinden üst yapı, asfalt, beton ve parke çalışması başlattık. Yaklaşık 20 milyon lira değerinde gerçekleştirdiğimiz alt yapı, 15 milyon lira değerindeki üst yapı ve 50 milyon lira değerindeki devlet destekli yatırımlarımızda ilçemiz tarihinde yapılan en kapsamlı çalışma dönemimizi geçirdik. Kültürel ve sosyal faaliyetlerimize de çok önem verdik. Düzenlediğimiz şenlikler, etkinlikler, halk konserleri ve yarışmalarla ilçe halkımıza dolu dolu bir Tirebolu yaşattık. Çocuk parklarından sosyal yaşam alanlarına kadar bir çık önem arz eden işlere imza attık. Araç parkurumuzu geliştirdik. Ekip ve ekipmanlarımızı komple yeniledik. Belediye hizmet binamızı yeniden revize ettik. İtfaiye müdürlüğümüzden, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze kadar ivme kazandırdık. Bölgemizde ekip ve ekipmanları gelişmiş birimleri bünyemizde barındırdık. Tarihiyle kültürel değerleri ve miraslarıyla Karadeniz'in incisi olan ilçemizde turizm ve yatırımlarına çok önem verdik. Tirebolu Kalesi ve sahili başta olmak üzere çalışmaları sürdürdük. Yerli ve yabancı turistlerimizi ilçemizde en iyi şekilde misafir ettik” dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
AÇLIKLA MÜCADELE
Y
Osman KIROĞLU
VAH FİSKOBİRLİK VAH.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30