15 Mart 2019, 10:48 - 
Prof. Dr. Cevdet Coşkun’dan “14 Mart Tıp Bayramı” Mesajı

Prof. Dr. Cevdet Coşkun’dan “14 Mart Tıp Bayramı” Mesajı

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Coşkun mesajında;

“İstanbul'un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak ilk kez 1919 yılında kutlanan “Tıp Bayramı”, günümüzde içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, “Sağlık Haftası” olarak kutlanmaktadır.
Osmanlı döneminde batılı anlamda kurulan ilk tıp mektebi, Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin (14 Mart 1827) kuruluş tarihine atıfla 14 Mart’ta kutlanan bu bayram, her türlü zorluğa rağmen mesleğini icra eden sağlık çalışanlarının, toplumumuzun varlığını sürdürmesi için ne kadar elzem olduğunu bize yeniden hatırlatan önemli günlerden biridir.
Çağdaş ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri de sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Sağlıklı toplumun temelini oluşturan sağlıklı bireylerin bedenen ve ruhen sağlıklarını korumak da ancak, sağlık çalışanlarının özverisiyle mümkün olabilir.
Göreve geldiğimiz günden bu yana Giresun’un sağlık alanında hak ettiği yere gelmesi, vatandaşlarımızın tedavilerini başka şehirlere gitmeden, burada yapabilmeleri için çalıştık ve önemli kazanımlar elde ettik. Ortak kullanım ile Tıp Fakültesinde görevli hekimlerimizin vatandaşla-rımıza hizmet verebilmesini sağlarken, onkoloji ünitesiyle de birçok hasta tedavisini Giresun’da sürdürebilmelerinin önünü açtık. Sağlık turizmi alanında devam eden görüşmelerimizin nihayete ermesiyle, Giresun’a önemli sağlık kompleksleri kazandırmayı amaçlıyoruz. Bunun hem sağlık alanındaki çalışanlarımız hem de vatandaşlarımız için büyük bir gereksinim olduğunun bilinciyle, şehrin tüm aktörleriyle bu alandaki çalışmalarımızı istişare ediyoruz.
Sağlıklı bir yaşam, her bireyin temel hakkıdır. Sağlık hizmetlerinin arzu edilen seviyelere çıkartılması için hekimlerimize ve tüm sağlık personellerine büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Bu alanda en kaliteli hizmetin verilmesi, ülke olarak en önemli hedefimiz olmalıdır. Bu düşünceyle, başta üniversitemiz mensubu hekimlerimiz olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında her türlü zor şartlarda dahi bu kutsal mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyorum.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
AÇLIKLA MÜCADELE
Y
Osman KIROĞLU
VAH FİSKOBİRLİK VAH.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30