14 Mart 2019, 10:05 - 

"Giresun'da Hedef 2019 Yılında 6 Bin 500 Yeni İstihdam"

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, "İstihdam Seferberliği 2019" kampanyası tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Giresun’da hedeflenen istihdam rakamının 6 bin 500 olduğunu söyledi.

"Burası Türkiye, burada iş var" sloganıyla başlatılan "İstihdam Seferberliği 2019" kampanyası Giresun Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen bilgilendirme toplantısı ile tanıtıldı. SGK ve İŞKUR İl Müdürlükleri ve uzmanlarınca işverenlere teşvik paketleri anlatılarak işverenlerin soruları yanıtlandı. Toplantıya katılan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Türkiye genelinde hedeflenen istihdam rakamının 2,5 milyon olduğunu ifade ederek bu rakamın Giresun'da 6 bin 500 olarak hedeflendiğini kaydetti. Teşvikler konusunda şirket sahipleri ve yöneticileri kadar muhasebecilere ve şirketlerin insan kaynakları yöneticilerine de büyük görevler düştüğünü belirten Sarıfakıoğulları, “İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda onlardan ekstra hassasiyet bekliyoruz. Önümüzdeki süreçte de ilimizde Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın yerel teşkilatları ve iş dünyası kuruluşlarımızın başkanlarının katılımıyla iş dünyasına yönelik olarak istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantıları yapmaya devam edeceğiz” dedi.
“2017'deki istihdam seferberliğinde kamu-özel sektör olarak 1,5 milyon ilave istihdam sağlandı” diyen Sarıfakıoğulları, “Kamu-özel sektör el ele verdimi yapılmayacak şey yoktur. Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de çağrıda bulunuyorum. Sizler vasıtasıyla ülke çapında her işverene sesleniyoruz, Türkiye'nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019'a katılın, bu tarihi istihdam teşviklerinden faydalanın. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye'nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun. Bereketli ve umut dolu bir güne merhaba demek için, Giresun'da iş var, Giresun'da aş var, Giresun'da gelecek var diyoruz” ifadelerini kulandı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Eğitimde Nüfus Kriterleri Kaldırıldı, Bulancak’ın Her Sene Ortaya Atılan Fakülte Açıklamaları Havada Kalıyor!
Y
Osman KIROĞLU
RAMAZANLIK FİYAT..!
Y
Aysu BEKÇİ
ÖRNEK RAMAZANDA BESLENME PROGRAMI
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Nuri BEREKET
HİDAYET VE İMAN NASİP İŞİDİR
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30