11 Şubat 2019, 10:33 - 
Orman Bölgenin İş Makinası Parkı Daha Da Güçlendi

Orman Bölgenin İş Makinası Parkı Daha Da Güçlendi

Orman Genel Müdürlüğünce satın alınarak; Orman yollarının yapım, tamir-bakım faaliyetleri, Üretim faaliyetleri ile orman yangınlarına müdahalede kullanılmak üzere Giresun Bölge Müdürlüğüne tahsis edilen 2 adet ekskavatör 1 adet greyder, 1 adet treyler, 3 adet hava hattı, 3 adet traktör ve 1 adet mini ekskavatör teslim alındı.

Yeni makinaların teslimi dolayısıyla Orman Bölge Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi. Yeni iş makinalarının hizmete alınması töreninde konuşma yapan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Yerli sanayimizin orman köylümüze ve orman emvalinin üretiminin gelişmesine hizmet edecek olması çok önemli. Bunu on altı yıl geriye gittiğimizde hangi noktadan hangi noktaya geldiğimizi görerek anlamak mümkün. Hem yerli mali olması hem de ciddi makine parkına sahip olması kurumumuz için önemli. Başta Sayın Bakanımıza, Orman Genel Müdürüne ve burada büyük hizmetleri, gayreti ve alın teri bulunan Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya’ya teşekkür ederim. Daha çok üretmek, daha çok çalışmak ve daha çok ihracat yapmak zorundayız. Çok çalışarak memleketimizi daha ileri noktalara getireceğiz. İş makinalarının kazasız belasız memleketimize hizmet etmesini yüce Allah’tan diliyorum“ şeklinde konuştu.
Törene katılan Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya da “Sayın Valimize bizlere her daim destek oldukları için çok teşekkür ediyorum. Bulunduğumuz coğrafyanın getirmiş olduğu birçok sorunla karşı karşıyayız. Buna rağmen ülke olarak yatırımdan vazgeçmiyoruz. Ekonomik gelişmekten ve istihdamdan vazgeçmiyoruz. Onun bir örneğini de bugün Giresun’da yaşıyoruz. Bu yıl Orman Genel Müdürlüğü olarak 34 Ekskavatör, 28 Treyler ve 15 greyder aldık ve Bölge Müdürlüklerine dağıttık. Aldığımız makinaların % 90’ı yerli sanayi. Yerli sanayimiz üretiyor bizde onu alıp kullanarak ülkemize katma değer üretiyor, istihdam yaratıyoruz. Üretmek ve çok çalışmak zorundayız. Hepimizin emeğini ortaya koyması gerekmektedir. Konumunuz ne olursa olsun ülkemize hizmet etmek zorundayız. Giresun Orman Bölge Müdürlüğü zaten çok çalışkan bir bölge müdürlüğü ve 2019 yılında daha çok çalışma bekliyoruz. Yerli sanayimizi ORKÖY Kredileri ile destekleyeceğiz. Biz köylümüz, orman işçimiz ve personelimiz çalıştıkça onlara destek olmaya devam edeceğiz. Bu makinalarımızın ülkemize, Giresun’umuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Tören sonrası Ormancılık faaliyetlerinde kullanılmak üzere iş makinalarının anahtarları iş makinası operatörlerine verildi. Dualar edilip kazasız ve verimli çalışmalar temenni edildi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
ŞAŞIP KALIYORUM..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30