10 Şubat 2019, 10:38 - 
Görele’ye Kütüphane Yapılıyor

Görele’ye Kütüphane Yapılıyor

Görele Belediye Başkanlığı ile Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile ilçeye bağlı Yeşiltepe Mahallesinde Halk Kütüphanesi yapımı için protokol imzalandı.

Görele Halk Kütüphanesi için Görele Belediyesinde gerçekleştirilen protokole Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Şube Müdürü Mustafa Apaydın katıldı. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, okuma alışkanlığını kazandırmak ve gençlerin eğitimine katkıda bulunmak için birçok projeye imza attıklarını ifade ederek yapılması planlanan halk kütüphanesi için çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi.
Yeni Kütüphanenin Yeşiltepe Mahallesi Stadyum mevkiinde bulunan yaklaşık bir dönümlük alana inşa edileceğini belirten Belediye Başkanı Erener, “Hem öğrencilerimizin hem büyüklerimizin faydalanabileceği 2 katlı olacak olan ve içerisinde cep sineması, sohbet odaları olan son derece modern bir kütüphaneye kavuşmak için yola çıktık. Kütüphane projemiz Görele Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızın ortaklaşa yapacak olduğu bir bina olacak. Kütüphane projemizin kısa bir sürece ihalesi yapılarak, Görele’miz güzel bir kütüphaneye kavuşacak. Kültür ve sanatla özdeşleşmiş olan ilçeye böylesine önemli bir hizmete ihtiyacı vardı. Bununda gerçekleşmesinde katkısı olanlara teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı, uğurlu olur” dedi.
Görele’de bir ilki gerçekleştireceklerini belirten Giresun İl Kültür Ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci ise, “Her şey modern refah düzeyimiz arttı. Bu refah düzeyi ile beraber bizim kütüphane gereksinimlerimiz de arttı. Ben inanıyorum ki Görele’deki bu proje bir rol model olacak. Nasıl bu proje rol model olursa bizlerde çocuklarımıza kitap okuyarak rol model olacağız. Ben bu projeyi çok önemsiyorum. Çok önemli bir iş. Ben Görele’nin şanslı olduğunu düşünüyorum. Neden? Görele kültürüyle var olan bir yer. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilk Milli Eğitim Bakanı buralıdır. Bu çok önemli bir şey. Burası kitabıyla, defteriyle, kültürel ögeleriyle farklı bir yere oturma şansı var. Şehir kültürü, şehir aidatı olabildiği bir yer. Ben gösterdiğiniz özveriden, ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
ŞAŞIP KALIYORUM..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30