10 Şubat 2019, 10:37 - 
TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi Robotik Takımı Piraziz Ziyaret Etti

TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi Robotik Takımı Piraziz Ziyaret Etti

15 Temmuz Şehitler Ortaokulu STEM ve Robotik Kulübünün davetlisi olarak Piraziz’e gelen TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi "İnanç Mekatronik Kulübü" öğretmen ve öğrencileri 4 gün boyunca Piraziz’de Robotik Kodlama ve Robot yarışmaları konusunda atölye çalışmalarına katıldı.

Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ;”Öncelikle 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelen misafirlerimiz sunumlar ve uygulamalar vasıtasıyla öğrencilerimize rehberlik yaparak onların sorularını yanıtladılar. Daha sonra Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Çotanak Robotics 7293" Robotik Takımımızı ziyaret ederek bu seneki Uluslararası FRC 2019 Robot Yarışması çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, aynı seviyede bu sene de birlikte yarışacak olmanın heyecanını paylaştıklarını dile getirdiler.
Çalışmalar ve ziyaretler boyunca heyete eşlik eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan BAYRAK, verimli bir işbirliği sağlandığını, misafir öğrencilerimizin ve öğretmenlerinin tecrübeleri ve bilgileri ile ortaokul öğrencilerimizin çalışmalarında yeni ufuklar açılması noktasında büyük katkı sağladığını kaydederken hem rakip hem dost iki FRC Robotik Takımının ilçemizde bir araya gelmesinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Müdürümüz BAYRAK ayrıca, bu tür proje temelli işbirliklerinin artırılacağını ve öğrencilerimizi en iyi imkanlara ve ortamlara kavuşturmak için el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
Çalışmalarından dolayı 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu Müdürü Atakan KOÇHAN´a ve öğretmenimiz Fevziye DAĞ´a, Piraziz İsmail Yücel MTAL Müdürü Süleyman ÖZTÜRK ve öğretmenlerine, misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayan Piraziz Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kadir AYDIN ve ekibine teşekkür ederiz.” denildi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
ŞAŞIP KALIYORUM..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30